Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A 6-os főútról mikor tűnik...

A 6-os főútról mikor tűnik már el végre a kerékpáros tiltás (Pest + Fejér megye)?

Figyelt kérdés

Eddig csak a Bp.-Százhalombatta szakaszról távolították el, ami egyébként hiánypótló volt, hiszen a battai bringásoknak a komphoz kellett alkalmazkodniok (ha egyáltalán járt).


A többivel mi lesz már? Ott halad az úttal teljesen párhuzamosan egy autópálya, semmi szükség a továbbiakban a tiltásra. Ráadásul a 7-esen sincs tiltás, pedig az nagyobb forgalmat bonyolít le, mint a 6-os (ja igen, az jóval népszerűbb bringás szempontból, ezt a konfliktust már nem vállalja fel senki...)


2022. júl. 17. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
csütörtökön
2022. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az egész szakaszról leszedték...???


Én rendszeresen járok az érdi gát vége és a Campona utcai rövid szakaszon, az már eddig is táblamentes volt (nincs is elkerülő alternatíva) - de több szakaszon még nemrég is láttam a tiltást.

2022. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyen intézkedésről, de a kérdés nyilván költői. Én mondjuk önszántamból nem bringáznék egyik főúton sem. Ha nem országútizol, és nem sietsz, akkor vannak alternatív útvonalak. Országútizni szerintem elég nagy szívás a környéken.
2022. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3: vannak olyan útvonalak, ahol egyszerűen nem tudod elkerülni a főutat (legfeljebb a susnyásban), nincs alternatíva. Fentebb leírtam egy példát.
2022. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 Igazad van, nem a teljes szakaszon törölték el, csak az egyik körforgalomtól Battáig.
2022. júl. 18. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:

4: Az említett részt úgy tudod elkerülni, hogy a Nagytétényiről nem a 6-osra mész, hanem egy kereszteződéssel visszább átmész a M6 felett, ott a pályával párhuzamosan van egy utca amin szinte semmi forgalom nincs. Tétényliget megállónál átmész a vasút alatt, onnan az Aranyos majd Ágnes utcán át a Shop-stopig. Még a Budain se muszáj menni, csak átmész a zebrán, majd el tudsz menni a kis utcákon majdnem az M6-ig, majd a Felső és Fő utcán a Római útig. Illetve ha mégis a 6-os felé mész, a szalagkorláton kívül van az eurovelo 6-nak csúfolt egynyomos ösvény. :) Én azon is szívesebben megyek, mint az autók között.

Dunaújvárosig simán el lehet menni, ha nem ragaszkodsz végig az aszfalthoz. Valószínűleg tovább is, csak arra még nem jártam.

2022. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt ismerem.... de én a gáton szeretek bicajozni a termalfürdőtől.... es ott a vegen nincs más alternativa mint a 6os.
2022. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!