Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » V-fék helyett mit lehet...

V-fék helyett mit lehet trekking biciklire tetetni ?

Figyelt kérdés

V-fék van a biciklimen, amivel elsősorban az a baj, hogy ha egy kisebb nyolcas van, már baja van, és sok karbantartást igényel.


Szerelni nem tudok (nem is akarok), szervizbe meg lehetőleg minél kevesebbet akarok járni.



2022. júl. 19. 08:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én inkább vennék egy strapabíróbb kereket, erősebb felnivel. A patkófék jobban tűri a nyolcast, de messze nem lesz olyan jó a fékhatás. Tárcsát meg csak akkor tudsz rátenni, ha a váz+villa alkalmas, és akkor olyan kerékagy is kell.
2022. júl. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Jol írja az 1es....


Legalabb a nyolcast húzasd ki a szerelővel...

2022. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

az a baj, h minimális nyolcastól is már rosszabbul működik, és 3 éve van meg a biciklim, azóta pár havonta baj van a V-fékkel, már elegem van.


az egyik szerelő úgy cserélt féket, hogy hozzáért elöl-hátul a felnihez, a másik rendesen megcsinálta, de szűk félév múlva megint hozzá kellett nyúlni.


nem vagyok egy nagy biciklis, csak a szomszéd városba járok át, se energiám, se pénzem folyton javíttatni.


milyen vázra lehet kontraféket rakatni?

2022. júl. 19. 08:54
 4/16 anonim ***** válasza:

3: ha folyton nyolcasod van, akkor a bicajozási szokásaidon is változtatni kéne... Kevesebbet padkázni meg vigéckedni.


Nekem idén 10 éves a trekkingem (v-fékes), még sose volt benne 8-as...


Ha váltós a bicajod, akkor felejtsd el a kontrát...


VAgy pedig vegyél egy kontrás "parasztbicajt".

2022. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kontraféket bármilyen vázra, de akkor le kell mondanod a hátsó váltóról, vagy csak agyváltód lehet (érezhető a menetellenállása, ha 5 km-nél messzebb van a másik város, zavaró lehet - cserébe bírja a strapát, telet, akármit).


Ha a tárcsára gondoltál, ahhoz rögzítési szemek kellenek a vázon, villán, és erősebb felépítésű villa. Utólag ráhegeszteni nem érdemes.


Mi lenne, ha megtanulnál alapszinten centrírozni meg féket beállítani? Egy kicsi nyolcast nem olyan nehéz kiszedni. Ha naponta használod a biciklit, szerintem jobban jársz.

2022. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4/5


egyáltalán nem szoktam ilyeneket csinálni, sztem inkább az az ok, hogy alsókategóriás biciklim van, 70 euróért vettem pár éve Szlovákiában.


5:

fakezű vagyok, szóval felejtős, csak egy normális féket akarok, amihez kevesebbet kell nyúlni.


Ha a patkófék ilyen, elgondolkodom rajta.

2022. júl. 19. 10:32
 7/16 anonim ***** válasza:

Felnifékből a V-fék a legjobb. Teljesen felesleges lenne egy gyengébbre cserélni. (Egyáltalán csereszabatos? Megfelelő helyen vannak a forgáspontok?)


Egy minimális nyolcashoz fél perc alatt hozzá lehet igazítani a V-féket. Nem a cantrírozást kell megtanulni, hanem a kerekek megemlését padkáknál.

2022. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70 eurós biciklivel semmit egy normális felni 10eft kezdődik és ez csak felni . veszel 200eft egy használt jó biciklit és nem lesz nyolcasod
2022. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz...


A bicikli 700 EUR-nál kezdődik, ami már ér is valamit...

2022. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Alex Fly ***** válasza:

@3: a kontrafék az eredetileg láncváltós kerékpárokon általában felejtős. Ezek ui. nagyrészt ejtőpapucsosak, a kontrához pedig csúszópapucs kell, hogy be tudd lőni a láncfeszességet. Használhatsz láncfeszítőt, de az a fékezést teszi megbízhatatlanná; vehetsz excenteres középrészt, de az többe kerül, mint az egész kerékpár; vagy éppen átpapucsoltathatod hasonló összegért...

De nem éri meg. Ennyiért inkább egy normális, erős kerékre érdemes költeni amelyik nem deformálódik minden egyes méteren - emellett esetleg szükség esetén egy minőségi fékszetten is el lehet gondolkodni...

2022. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!