Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 26-os mountain bikeot át...

26-os mountain bikeot át lehet valahogy alakítani, hogy gyorsabb legyen és ne legyen nehéz tekerni?

Figyelt kérdés
Van egy régi 26-os mtb-m amit átalakitottam trekking jellegűvé, ugyanakkor kicsit lassúnak érzem, átlagban 20-22 kmh körül megyek, képes többel is menni, de ahhoz elég intenzíven kell már tekerni és az mar nagyon kifullaszt. 42 kmh-t hoztam ki belőle egyszer, kb 10 méter erejéig. Meg lehet valahogy oldani azt, hogy egy kb 25-30 kmh-val kényelmesen tudjak menni vele? Esetleg országúti hajtőmű hajtókarokkal és hátsó fogaskoszorúkkal? Vagy inkább nézzek egy trekking vagy országúti bringát?
2022. aug. 20. 18:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Gumicsere valami keskenyebb, simábbra??
2022. aug. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

A gumicserénél jobb ár/érték arányú tuningot nem találsz. A súlycsökkentés anyagi romláshoz vezet :) Vékonyabb, sima gumit vegyél (slick), pl:

[link]

"Esetleg országúti hajtőmű hajtókarokkal és hátsó fogaskoszorúkkal?"

A légellenállás még megmarad az áttétel cseréjétől.

2022. aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Slick gumi.


De a mtb nem ilyen sebessegtekeresre való...

2022. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42 km/h-t vidáman kigurult a vékony kerekű, 7 sebességes városi bicajom. Erre én már trekkinggel (szélesebb, rücskösebb gumikkal) is esélytelen lennék, úgyhogy lehet, hogy én is gumikat fogok cserélni rajta.
2022. aug. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Félterep gumi van rajta, de széles, mert nem akartam felnit cserélni. De akkor már inkább új bringát érdemesebb. 28-as trekkingen gondolkodom. Amúgy melóbajáráshoz használom főként. Alapvetően nincs vele bajom, mert ha nagyon akarom akkor megy szépen, csak 12 óra mellett nem akarom meg en is nagyon bírom széttekerni az agyam.. :D Nekem az lenne most a cél, hogy minél kényelmesebben tekerjek de haladjak is azért. Elektromos biciklit azért nem akarok, mert bár tök jók vannak, de nehezek ahhoz hogy másodikra cipeljem szinte naponta kétszer, plusz, azokhoz szerviz ügyileg kevésbé értek mint a normál bringákhoz, szerviz sincs a környéken azt hiszem.
2022. aug. 20. 19:57
 6/25 anonim ***** válasza:
Melóba járáshoz (rövid, aszfaltút) én inkább az aluvázas városit használom, mint a trekkinget, mert kényelmesebb, fürgébb ("jól szedi a lábait") és könnyebb. Ugyanis nekem is kell lépcsőznöm.:(
2022. aug. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én gumit cseréltem. Aztán idővel ahogy elkopott a hajtás azt is a koszorút nem bántottam de a hajtókar nagyobb fogszámú verziora cserélődőtt.

(Bár igazából nem lett jobb)

Ha nagyobb távot mész melóba és cipekedsz akkor lehet,hogy jobban járnál egy másik bicajjal.

2022. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

A kerékméret sokat számít!

Inkább vegyél egy 28-as bicajt!

2022. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
12 km-re van tőlem a melóhely, két erősebb emelkedő van, amúgy szinte sík végig. Cipekedek, mert viszek váltóruhát, tehát vagy a hátamon, vagy a csomagtartón pihen egy hátizsák közben. Szóval akkor nézek egy 28-as városit, abból milyet érdemes? Gondolom nem single speed.
2022. aug. 20. 23:07
 10/25 anonim ***** válasza:

Természetesen nem SS, hiszen azzal szívnál az emelkedőn. Minimum 7 sebesség és láncváltó. De vehetsz trekkinget, ami mondjuk 21 sebességes, csak vékonyabb kerekű (és lehetőleg aluvázas vagy Cro-Mo). Egyébként a városi és trekking kategóriát régebbi bicajok esetén sokszor összekeverik, sőt, egyes régi városi jellegű bicajokat (fél)versenyként is hirdetnek. Nekem volt ilyen és lehetett is vele hasítani. És nem csak a sarki boltig, hanem alklamanként 70-80 km-t is letekertem vele, még kisebb emelkedőkkel is megbirkózott. És 30 évig szinte hibátlanul működött. Szerettem is, de ellopták.:(

Az újabb bicajoknál már erősebben elkülönül a városi és a trekking kategória, úgyhogy inkább trekkinget keress.

2022. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!