Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 26-os mountain bikeot át...

26-os mountain bikeot át lehet valahogy alakítani, hogy gyorsabb legyen és ne legyen nehéz tekerni?

Figyelt kérdés
Van egy régi 26-os mtb-m amit átalakitottam trekking jellegűvé, ugyanakkor kicsit lassúnak érzem, átlagban 20-22 kmh körül megyek, képes többel is menni, de ahhoz elég intenzíven kell már tekerni és az mar nagyon kifullaszt. 42 kmh-t hoztam ki belőle egyszer, kb 10 méter erejéig. Meg lehet valahogy oldani azt, hogy egy kb 25-30 kmh-val kényelmesen tudjak menni vele? Esetleg országúti hajtőmű hajtókarokkal és hátsó fogaskoszorúkkal? Vagy inkább nézzek egy trekking vagy országúti bringát?
2022. aug. 20. 18:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Egy-két példa, mert ilyen jellegű volt az enyém (és női), de ezek már nagyon öregecskék (igaz, minőségibbek is, mint a mai tescós csodák..):


[link]


[link]


[link]

2022. aug. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Újként Capriolo sunrise 28 trekking 105 ezer , ettől csak drágább van. 28as retro versenyt Hercules Puch ki lehet fogni 30-40 ezerért is .
2022. aug. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Egy kicsit igen. Gumi csere de kb.ennyi.

A nehéz tekerni részen pedig nem a bringát kell alakitani,hanem magunkat. Azaz gyenge vagy azért nehéz tekerni.

2022. aug. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy gyenge. Én írtam, hogy kétféle bicajom van, nos, az egyiken észre sem veszem, hogy tekerni kell, szinte gurul magától, megy mint a szél. A másikon kicsit munkásabb, megérzi a lábam.
2022. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Jö persze kilehet pattintani minden bringát. Kerámia csapágyak,penge küllős aero felni,aero kormány,sportos üléspozicio,semmi slickk gumi.

És aztán azon kapjuk magunkat,hogy a váz a gyenge pontja a fejlesztéseknek. És annyit költötünkrá,hogy abbol egy másik jobb bringát is lehetett volna venni.

2022. aug. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 MGéza ***** válasza:
Trekking való neked, egyenes kormánnyal. Legolcsóbban korosodó holland import bringát néznék, majdnem virsli gumival, nagy első tányérral. Csomagtartó legyen rajta, csak a kényelem miatt. Ha jó az út és hátival utazgatsz, akkor öregebb outi is szóva jöhet szerintem.
2022. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem adok neki még egy esélyt, most rendeltem új gumiköpenyt, ami keskenyebb, 1,75-ös (jelenleg 1,5-ös felnin 1,9-es félterep gumi van), meg új nyerget, mert azzal is fixen baj van, ugyanis tekerés közben csúszok rajta előre, ami elvileg (olvasgattam a témában) azért lehet, mert nagyon hátul van, de nem tudom előrébb tolni. Ha ezzel lesz változás, akkor valószínű tovább viszem a dolgot és rakok rá nagyobb lánctányért.
2022. aug. 23. 19:58
 18/25 anonim ***** válasza:
Ha előrecsúszol a nyeregben, akkor nem tologatni kell, hanem a dőlésszögén állítani úgy, hogy a nyereg eleje egy szösszenetnyit felfelé álljon. Ezt próbálgatni kell, nekem is sokadszorra sikerült eltalálni hogy se előre, se hátra ne csússzak.
2022. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 MGéza ***** válasza:

Tehát összegezve: Lehet, hogy nagy neked a kerékpár, de inkább ráköltesz a rakat pénzt, mintsem túladj rajta és vegyél egy inkább igényeidnek megfelelőt? Nagyobb lánctányérral nem lesz könnyebb tekerni, szólok előre. Nekem a cross-trekkingemen volt 48 és 36 fogas első tányér is. Ha erőlködés nélkül akartam 25-28km/ó sebességet, akkor hátul a kicsikre, elől meg a közepesre raktam a váltót. Tehát a kerékméret nagyon sokat számít. Egy 26-os monti nem arra van kitalálva, hogy nagy távokat utazz vele kényelmesen.

Ha új kell, én ilyen igényekre beruháznék egy Riverside 100 vagy hasonló szintű 28-as gépbe, nem ezzel próbálkoznék.

Vagy egy ilyesmi használt kéne neked, mint például ez:

[link]

Persze ha használt gépre adod a fejed, akkor nem árt tudnod hogy te milyen magas vagy, és annak tudatában neked megfelelő vázméretűt kell keresned.

2022. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nagynak biztosan nem nagy a bicikli nekem, majdnem hogy még kicsi is, a dőlésszögén a nyeregnek nem állítom, mert egyszer csak egy fokozattal feljebb állítottam és már roppant kényelmetlen volt vele menni. Azt tudom, hogy nem fogom vele megváltani a világot, de kíváncsi vagyok még arra, hogy a sima futófelületű keskenyebb gumi segít e valamelyest a kényelmesebb utazásban. Nem a feltétlen gyorsan akarok menni, hanem azt a 23-25 kmh-t kényelmesen tudjam tartani, ami egy mountain bikenak sem feltétlen sok úgy vélem. Ha végképp nem megy a dolog, akkor nézek egy 28-as bringát. :) Amúgy ezek a fejlesztések nem kerülnek sokba és jó részét át tudom ültetni új biciklire ha szükséges a csere
2022. aug. 24. 00:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!