Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 26-os mountain bikeot át...

26-os mountain bikeot át lehet valahogy alakítani, hogy gyorsabb legyen és ne legyen nehéz tekerni?

Figyelt kérdés
Van egy régi 26-os mtb-m amit átalakitottam trekking jellegűvé, ugyanakkor kicsit lassúnak érzem, átlagban 20-22 kmh körül megyek, képes többel is menni, de ahhoz elég intenzíven kell már tekerni és az mar nagyon kifullaszt. 42 kmh-t hoztam ki belőle egyszer, kb 10 méter erejéig. Meg lehet valahogy oldani azt, hogy egy kb 25-30 kmh-val kényelmesen tudjak menni vele? Esetleg országúti hajtőmű hajtókarokkal és hátsó fogaskoszorúkkal? Vagy inkább nézzek egy trekking vagy országúti bringát?
2022. aug. 20. 18:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Jómagam a köpeny cserével len gyorsultam jelentősen,viszont többet tudtam tekerni és kevésbé voltam utána fáradt.


Most itt utáljuk a 26os bringákat,de ~40évig nem volt vele probléma.

Szóval lehet vele hosszútávot bringázni:transalp,krokodil thropi,jeges ezres.

2022. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Na ez lenne a fő cél, hogy kevésbé legyen fárasztó tekerni. Nyilván azt nem várom el tőle, hogy megközelítsen egy 28-as trekkinget van országútit, de azt 20-25 kmh-t kicsit kényelmesebben tudjam tekerni, kevésbé fárasztó legyen. Nyilván fizikum is kell hozzá, ami nekem még nem olyan fasza, mert nemrég kezdtem el, de azért annyira nem is gyatra, hogy így elfáradjak ilyen lassú tempónál (kényelmesben 15-18 kmh amit megyek)
2022. aug. 24. 15:28
 23/25 A kérdező kommentje:
Nos úgy fest megoldódott a probléma. Rendeltem pár dolgot hozzá, ezáltal nem egy problémát felfedtem ami miatt nem tudtam vele normálisan menni. Most már sokkal könnyebben veszi az emelkedőket is, sík terepen is gyorsabb és kényelmesebb a haladás!
2022. aug. 30. 17:07
 24/25 anonim ***** válasza:
Milyen problémákat találtál ha megkérdezhetem?
2022. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
A legfőbb probléma a gumival volt, mivel nem volt nyomásmérős pumpám, így csak érzésre fújtam fel, de közel sem optimális nyomásra. Most tettem fel egy keskenyebb köpenyt és immáron 4 bar van benne. Továbbá sport nyerget tettem fel a széles városi nyereg helyett, ez bár keményebb, de hosszabb és keskenyebb, nem csúszok le róla. Ez a két dolog elég volt ahhoz, hogy kényelmesen hajtva is 20-25 km/h között menjek sík terepen, kicsit jobban hajtva (de még nem megszakadva) 30 körül is simán megy. Emelkedőket is kb feleannyi erőbedobással küzdöm le. Most már egyedül a túratáska fogja vissza, mert mindig meg van pakolva vagy 5 kiló cuccal, de jobb így mint hátizsákkal! :)
2022. szept. 18. 07:27
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!