Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen a minőségi külső és belső?

Milyen a minőségi külső és belső?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni új külsőt és belsőt, de nem tudom melyik a megbízható. Tüskék ellen nagyon jól védjen mert sokba bele mentem már. 29”-es MTB-m van, igazából csak városi közlekedésre használom és szinte mindig biciklis úton közlekedek, de így is megtalálom a tüskéket. Esetleg valami védő réteget a külső és belső közé.

2022. aug. 29. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Kevláros védőrétegű gumi a legbiztosabb (és legdrágább..).

Tudtommal 10 ezer alatt nem kapsz értékelhető defektvédelemmel ellátott külsőt.

Gondolom, királydinnye-tüskéket kapsz be, nekem is sokszor volt szerencsétlenségem hozzá, sorozatosan.:( Aszfaltúton azért szokott lenni, mert elektromos fűkaszával nyírják a füvet az utak mellett, ez a nyíró pedig rászórja az aszfaltra is. Azóta, ha látok ilyen fűkaszálást, inkább kerülök..

Ez elég régi cikk, de irányadónak jó lehet;


[link]

2022. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos most királydinnye szezon van, azok a tüskék nagyon durvák, még a kevláros se 100%-ban véd.
2022. aug. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Majrézok is..:( (Én még csak tervezem a külső-cserét.)
2022. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Smart Sam Plus-nak elég jó a defektvédelme és aszfalton jól gurul.
2022. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TR75 ***** válasza:
71%

Tannus Armour.

Nem olcsó, de nagyon jó védelem (némi plusz súlyért cserébe).

Városi gumiból a CST Salvo vagy a Continental Ride Tour jó választás lehetne, a lehető legegyszerűbb defektvédelmük van (plusz fél centi réteg a futófelület alatt), de napi használat során üvegszilánk, királydinnye nem sokat ártott nekik.

De montira a Tannus Armourt ajánlom. A gravelemen elöl-hátul van, nagyon durva tövises lepényfa tövisektől mentett meg.

2022. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Schwalbe Smart Sam-et tudom ajánlani. Persze nézd meg melyiket veszed meg, mert többféle védelmi szinttel lehet kapni.
2022. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
schwalbe energizer plus 28-29 X 1,75 , ezzel akácerdőben is gond nélkül lehet tekerni . a mostani gumi + ez a cucc [link]
2022. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Defektgátló folyadékkal töltött belsőt ajánlom. Tüskék ellen tökéletes védelmet ad. 5-6 combos tövist szedtem ki a monti külsőmből, amikről nem is tudtam.
2022. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tubeless rendszer és elfelejted a hülyeségeket :)
2022. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!