Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első kerékpáros cipő?

Első kerékpáros cipő?

Figyelt kérdés
Kezdő országútis vagyok, 27-28 körüli átlagokat gurulgatok, de már most megéreztem mennyivel jobb lenne nem csak lefele tolni a pedált, főleg hegymenetben. Viszont nem akarom, hogy ezentúl a mosdóig is nehezemre essen elcsattogni, a mezei sportcipőre hajazó montis cipők meg nem tetszenek, gondolom létezik valamilyen köztes megoldás is, csak nem találtam rá. Szóval milyet vegyek? Esetleg konkrét linkeket is várok, köszi

2022. szept. 5. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem biztos, hogy neked is bejön a típus.

Én ezt kezdtem használni az idén.

Vaterán vettem olyan állapotban, hogy szerintem csak felpróbálva volt. Újra nem áldoztam volna ennyit, csak hogy kipróbáljam.

Csavaros stoplikkal lehet benne mászkálni is, nyilván nem gyalogtúrázni.

Sajnálom, hogy nem szántam rá előbb magam. Nekem nagyon bejött.

2022. szept. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek SPD pedált vegyél és hozzá SH-56-os stoplit. Ez azért jó, mert ha elfelejted kioldani és reflexből le akarod rakni a lábad, akkor is kiold. Megspórolsz magadnak egy csomó esést. Aztán ha már profin megy a kioldás, akkor lehet kimondottan országútihoz való SPD-SL pedált venni.
2022. szept. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a járás: kezdőként montis cipőt vegyél, arra felteszed az SDP stoplit és ugyanúgy tudsz menni benne, mint egy rendes cipőben. Később az országútis cipő + SPD-SL stopli egy fokkal nehezebb, de lehet benne menni pár lépést. Én most is azt csinálom, hogy ha várhatóan kell gyalogolnom, akkor visszarakom a sima SPD pedált az országútira és montis cipőben megyek.
2022. szept. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az SPD kevésbé stabil kötés, de kényelmesebb sétálni benne. Nem nagyon kényelmes, mert merev a cipő talpa és idővel kopik a gumi és kilóg a fém. Meg viccesen kopog. De 5 évig jártam így egyetemre, a csoporttársak megszokták a kopogást.


Országútira inkább a Look vagy SPD-SL szokás, de az tényleg kényelmetlenebb sétánál. Mindkettőnek megvan az előnye-hátránya, mérlegelj. Én SPD-t használok minden biciklimen.

2022. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
51%
Bármilyen jó.
2022. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hypno ***** válasza:
51%

Amikor nálam szóba került a dolog, én egy Intersportos saját márkás SPD stoplis cipőt választottam, mert olcsó volt és nem szorított. (Szóba került még a Decathlon és a Hervis is, de már nem emlékszem miért nem onnan vásároltam)


Utólag azt mondom, hogy jól tettem, mert így viszonylag kicsi volt a veszteség, amikor kiderült, hogy számomra biztonságosabb és kevésbé macerás a sima taposó pedál.

2022. szept. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is nemrég váltottam spd-re, de nekem megtette egy jó kis montis cipő, nekem pont azok tetszenek, szóval ez csak mellékszál: Rohadt idegesítő, hogy boltban kb sehol nem lehet kapni ezeket a cipőket, csak rendelni. Nem tudsz próbálni, összehasonlítani mondjuk két típust, hogy melyik a kényelmesebb... Oké, viszsa lehet küldeni őket, de így lehet hogy hetekbe telik találni egy jót. És lehet hogy lett volna kényelmesebb, csak már nem akarsz visszaküldeni egy ötödik pár cipőt, mert eleged van az eglszből.... Nekem 1,5 hónapba telt, mire meg lett a cipőm.


És még egy jótanács: Ha rendelsz, egy mérettel nagyobbat rendelj mint a lábméreted. Nekem az összes kicsi volt a saját méretemben, s mint utóbb kiderült, ezt teljesen általános. A binrgás cipők egy mérettel kiesebbek, az isten tudja miért. :)

2022. okt. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7, állítólag a gramm-mániások miatt. Mivel ha a 40-es cipő igazából csak 39-es, kevesebb lesz a tömege.
2022. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát de ez hülyeség, mert így egyel nagyobb kell, tehát ugyanott vagy :D
2022. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9, igen, de nyilván úgy kezdődött, hogy valamelyik gyártó a sajátját elkezdte elszámozni, így pedig versenyelőnybe jutott a többiekkel szemben, akik kénytelenek voltak követni.
2022. okt. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!