Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért támogatja az állam az...

Miért támogatja az állam az elektromos kerékpárok vásárlását, és a hagyományosat miért nem? Sportértéke a hagyományosoknak van. Ugye?

Figyelt kérdés
2022. szept. 12. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Előbb a parkolást oldanák meg. Társasházakban tilos a folyosókon tárolni tűzrendészeti és közlekedési okokból.


Ahol van 40 lakás, lakásonként átlag két kerékpár, nem tudnak cca 100 kerékpárnak helyet biztosítani. Azok mit csinálhatnak, ha az előszobába sem fér be?!

2022. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igaz, de nem ez a kérdés.
2022. szept. 12. 18:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Ebike-kal is ugyanúgy el lehet fáradni, mint hagyományossal. A sportértéke ugyanaz, ha ugyanannyi energiát tolsz bele. Csak messzebbre/magasabbra jutsz a rásegítés miatt.


Azt én se értem, hogy a hagyományost miért nem támogatják. Arra tippelek, hogy ez csak egy kamu program, hogy elmondhassák, támogatják a sportolást. De nem akarnak sok kerékpárt, mert sok biciklis még majd elkezd bicikliutakat követelni, az meg már kényelmetlen lenne. Így aztán az elektromost támogatják, amit csak kevesen tudnak megvenni.

2022. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Támogatással meg veheted. Egy jó hagyományos outi sokkal drágább.
2022. szept. 12. 20:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy jó outit kapsz már 400-ért. Normális ebike-ot nem kapsz 1 millió alatt.
2022. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, hogy azokat az emberek is rábírják a bringázásra, akik a hagyományoshoz lusták és/vagy nem felel meg nekik, mert mondjuk nem izzadhatnak meg ingázás közben. A cél szerintem az, hogy az autózásról próbálják leszoktatni az embereket, amennyire lehet.

Nagyon sok embert ismerek, aki képes 3-5 km-re is autóval járni munkába. Nálunk mondjuk 10 munkatársamból szerintem 7-8 ilyen, és persze mind egyedül jár, nem ülnek be egymás mellé. Van akinek mondjuk van rá oka mert meló előtt és után hurcolja a gyerekeket, de van aki csak simán lusta és el van kényelmesedve. Van, amelyik még képes autóval hazamenni ebédelni is. Egyelőre egyik sem pályázott meg e-bringát, szóval rajtuk ez nem nagyon működik.

2022. szept. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
Talán mert a közlekedésben nem igazán a sportérték a lényeg... Ilyen alapon a nagycsaládosok autóvásárlásának a támogatása még rosszabb ötlet, mivel annak abszolút nincs sportértéke...
2022. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem is igazán volt jó ötlet a nagycsaládosokat belevinni egy három milliós hitelbe. Szerintem.
2022. szept. 13. 20:42
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Üzlet, elektromos mánia a klímavész téboly kapcsán, semmi több. Lényegtelen hogy az e dolgok előállítása az akksik felrobbanása lithium stb mentesítése sokkal több energiát penzt emészt es szennyezőbb mint a kőolajalapú módszerek.
2022. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki sportolni akar, vegyen biciklit a saját pénzéből! Nehogy már ingyen nézz ki jól, miközben én nem találok párt 42 évesen!!! Aki adóforintot termel, hadd járjon munkába, ahogy neki a legjobb! Ez így sportszerű játék szerintem. Én 10km-re kicsivel előbb érek oda bicóval, mint taxival, mert dugó van és üresek a bicikliutak. BKV busszal meg + egy óra. Egyértelmű, mivel menjek. A rásegítés miatt napi egy átázott hátú trikót megspórolok, így a mosógép kevesebbet megy, de kb ugyanannyi időbe telik hagyományossal is betekerni. A szén-dioxid kibocsájtásom, és az élelmiszeripar rám eső kibocsájtása összemérhető az e bicikli gyártás kibocsájtásával (az akkut is beleszámolva), és kijön, hogy akku nélkül nagyobb a karbon lábnyomom a +tápanyag és a +mosás miatt.
2023. jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!