Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékfűzésnél baj ha a két...

Kerékfűzésnél baj ha a két oldali mintázat fűzési iránya egyezik?

Figyelt kérdés

[link]

Ezalatt azt értem, hogy ebben a fűzési állapotban a könyökök nem peremen belülre néznek, hanem azonos irányban állnak, azaz egyik befelé, másik kifelé.

Régi csepel kerekein néztem, hogy annál szintén így van, de nem meggyőződésem, hogy ez a legjobb megoldás, vagy csak esztétikai szerepe lenne a tükrözött fűzési iránynak?



2022. szept. 14. 10:26
 1/5 Alex Fly ***** válasza:
Egyszerű: azért fűzöd az egyik küllőt belülről,a másikat kívülről, hogy amikor keresztezik egymást, ne akadjanak el egymásban...
2022. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a jobb-bal váltott irányról beszélek, hanem a jobb- és balperembe fűzött minta egy lyuknyit eltolt invertálatlan fűzési irányú egybevágóságára.
2022. szept. 15. 05:01
 3/5 A kérdező kommentje:

Képről talán már érthető lesz amit szeretnék mondani, tehát:

Fél furattal eltolt egybevágó minta: [link]


Féllel eltolt tükrözött minta: [link]


Csak esztétikai vonatkozás lenne a kettő között?

2022. szept. 15. 11:05
 4/5 tothp ***** válasza:
Igazándiból majdnem mindegy. Elég sok kereket befűztem már. megszokásból én általában az egy irányba futó párokat egymással szembe fordítva fűzőm.(a második) Arra figyelek a mintázatnál, hogy ne a szelepnél keresztezzék egymást a küllők. Bár nagy kerekeknél ennek sincs túl sok jelentősége (az invertálatlansághoz meg nem értek)
2022. szept. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Invertálatlanság alatt az első képen lévőt értettem, amin egybevágó egy irányból nézve a kétoldali fűzési minta.

2022. szept. 20. 03:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!