Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A szakadozó gumi mintázat...

A szakadozó gumi mintázat normális dolog?

Figyelt kérdés

Szevasztok!


Vettem rubena triton gumit, és még 50 km sincs benne, de már látványosan tépettek a bütykök. A tetejük úgy néz ki, mintha szétfaroltam volna, és némelyik félig le van szakadva.

Azon tűnődtem, hogy ez normális-e, az? A gumi nagyon-nagyon puha keverékű. Körömmel úgy tudom nyomogatni, mint a radírgumit.

Eddig kenda kinetics-em volt, és abba szinte beletört a körmöm :D

Lehet az a baj, hogy 3,5 bar-on használtam, és sokszor faroltam vele (csak erdőben természetesen)? Ha levenném a nyomást 2 bar körülre, akkor több bütyök kapná ugyanazt a terhelést, és nem lenne semmi baja? Vagy a gumi alapból szar, és egy normális lágy keverékű guminak nincs ilyen baja? Szolgáljon mentségére, hogy egyébként jókora mintázata van, és nyilván nagyobb forgatónyomaték akarja tövestül kitépni, legalább is én így gondolom.

Egyébként ha a guminyomás csökkentésével megszűnik ez a probléma, legközelebb is ilyet fogok venni. Nagyon harap a gumi, és 2070 forint darabja.


2018. aug. 10. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint a Rubena nem a tartósság világbajnoka.
2018. aug. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Közben szétnéztem, ami még megfizethető árú, és extrém felhasználásra szánt, az a schwalbe space 43800 forintért.

Viszont annak is ugyanez a baja, szakadozik az is. Használt maxxis minion-okról is láttam képet, azok is szakadoznak.


Sajnos ez van, vagy a tartósság kell kedves 1.-es, vagy pedig a tapadás!

2018. aug. 12. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!