Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagyon szeretek biciklizni,...

Nagyon szeretek biciklizni, most tervezek venni egy outit. Érdemes carbon vázasat vennem alumínium helyett, vagy sokáig nem fogom érezni a különbséget?

Figyelt kérdés
Anyagilag megengedhetem, csak az érdekel, hogy utólag pénzkidobásnak fogom-e tartani? :D

2022. okt. 31. 17:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amúgy egy Wilier GtR team RIM 2023 a carbon, amit kinéztem.
2022. okt. 31. 17:48
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi a célod vele?

Versenyek:totálmegéri.

Hétvégi gurulás a haverokkal kocsmából kocsmába:pénzkidobás...de ha erre vágysz akkor nem az.


A célod és az határozzameg az érzést,hogy mire vágysz és mi tesz boldoggá. Ha 2metszés pontja ez a bringa akkor megéri mert boldog leszel.


Akkor lesz pénzkidobás ha nem leszel vele boldog.

2022. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

" Mitsubishi 46TON UD nagy modulusú karbon vázzal. "

Már nem lehet rossz! :)

2022. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A kocsmáról kocsmáról gurululásra a Bubi is teljesen jó :D

Viccen kívül, nyilván nem :) Iszonyatosan felszabadító érzés nekem a kerékpározás, és szeretném sportszerűen űzni. Nem versenyezni, de nagyobb távokat tekerni jó idővel. Régóta nem lelkesített így hobbi, és az ilyen dolgokra szívesen költök, de szeretném, ha ezzel a biciklivel sokáig ellennék, és nem kéne lecserélni csak azért, mert jobbra akarok váltani.

2022. okt. 31. 21:08
 5/12 anonim ***** válasza:

Na ígynézve már más. Ha nem versenyzel akkor nem biztos,hogy kell a verseny(szerű) technika. Gyorsabb az amortizáció,drágább a fenntartás.

Kevésbé bírja,ha hibázol a rosszabb utat.


Én saját életemet látva már nem vennék xtr-el szerelt bringát. Nem tudnám igazán kihasznalni ellenben zavarna,hogy drága és akár 2évente cserélni kell mert elkopik 15-18ezer km alatt.

Az xt is teljesen jó és olcsóbb is.


Egy jó vázon egy olcsóbb mondjuk sora vagy 105 (nem tudom mid van és melyik a jobb) is hozhat javulást ha ez a cél,és mégis költsèghatémonyabb.

Ha érzed a gèp korlátait azt,hogy visszafog a technika akkor érdemesebb olyan szettre/bringára váltani ami már a drágabb fenntártást is megéri,de nem korlátozza a képességeidet.

2022. okt. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha ennyire lelkes vagy és sportként űzöd, szerintem érdemes lehet karbont venni. Egyrészt a könnyű bringával menni tök nagy élmény. Másrészt a karbont elvileg kényelmesebbre tudják tervezni, jobban elnyeli a vibrációt.

Ami szerintem nagyon fontos, hogy alaposan nézz körül a piacon, ne márkaszimpátia és kinézet alapján válassz! Oútiban is van több féle kategória, ezért érdemes alaposan körbejárni a témát, ha esetleg még nem tetted. A legjobb az lenne, ha több modellt ki is tudnál próbálni, de erre mostanában sajnos nem nagyon van lehetőség.

2022. nov. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Alex Fly ***** válasza:

Az eddigiekhez kiegészítésként -amit senki nem írt le- még annyit tennék hozzá,hogy olyan kerékpárt vegyél, amin jól érzed magad. Van,amikor az ember nem kifejezetten praktikus okok miatt dönt egy-egy alkatrész mellett, hanem mert egyszerűen közelebb áll hozzá -és így szívesebben ül a bringájára...

A magam részéről pl. nem kifejezetten észérvek miatt cseréltem le a tökéletesen működő Shimano fékeimet HS33-ra -csak egyszerűen jobb érzés. Lehet egy kerékpár tökéletesen megfelelő az adott felhasználásra, de ha úgy érzed, kompromisszumokat kellett kötnöd, akkor nem fogod olyan jó érzéssel használni, mint ha azt teljesen a sajátodnak éreznéd. Ha úgy érzed, hogy a karbonváz a neked való és megteheted, akkor válaszd azt -sokkal jobb érzéssel fogsz ráülni, mint ha egy aluvázas bringán állandóan karbonra vágysz...

És is ilyen okok miatt használok CroMo-vázat a ma elterjedt alumínium helyett.

2022. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Használok alu és karbon bringákat is. Érzem is a különbséget. Sőt, még a karbonok között is érzem, hogy milyen szempontok alapján tervezték.

Ha nem is vagyok most csúcsformában, akkor is élvezetesebb a drágább bringával menni. De én minden apróságot megérzek.

De az alu bringákkal is tudok nagyon jókat menni.

2022. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ki kell próbálni többfélét! Ránézésre nem szabad kerékpárt venni.

Karbon vázzal sajnos nincs tapasztalatom, de napi használatra én pl. jobban szeretem az öreg, aluvázas városi bicajomat, mint az újabb, de acélvázas trekkinget, mert kényelmesebb és fürgébb. (Utóbbit azért vettem meg, mert megtetszett, de azóta csak porosodik..:( )

2022. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nincs lehetőségem kipróbálni.
2022. nov. 2. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!