Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen BMX-et vegyek? többi lent

Milyen BMX-et vegyek? többi lent

Figyelt kérdés

szeretnék venni egy BMX-et mert tetszik az "állva" hajtós kerékpározás.

jól kondiba tudna tartani, rámfér ennyi mozgás.

Nem trükközésre szeretném.

Szimplán városba járós biciklinek kellene.

Van valami ami alapján tudok választani?

176cm vagyok 80kg

Mire kell figyelnem vásárláskor?

Gyorsan szeretek közlekedni, szóval jó lenne, ha gyorsan hajtható, fürge kis bmx lenne, az utcára, városban.



2023. febr. 1. 11:42
 1/5 Alex Fly ***** válasza:
100%
Semmilyet. A BMX nem arra való. Ami egy normál városi keróval egy laza út, ott BMX-szel kiköpöd a tüdődet. Lassú, nehéz, kényelmetlen...
2023. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bmx em volt több is 99-12között elég komolyan toltam, de erre a felhasználásra én inkább egy mostanság kiment a divatból dirt-street bringát ajánlanék 3*7-8as rendszerrel, ha azzal megtanuldz rendesen bunnyhoppozni, akkor gyakorlatilag városban nincs előtted akadály, székesfehérváron konkrétan annál gyorsabb közlekedesi eszközt nem nagyon tudok elképzelni.

Az állva tekerés megvan, mégis 26” kerekek vannak alattad meg egy rendes váltórendszer.

Bmx-el az lenne a bajod, hogy 5-6km már hosszabb távnak minősül rajta, ha néha mégis leülnél, akkor sem lesz kényelmes, és hacsak nem az alföldön laksz, 1-2 emelkedősebb rész biztos van a városodban, jóljön az a váltó, de amúgy én jelzőlámpáknál is ha pirosat kapok visszaváltok könnyebb fokozatba, mintha csak motoron ülnék.

Én egy wenson dirt street 4.0-t használok ilyen célra, használtan már 50környékén is ki lehet fogni hasonlót.

2023. febr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen ez elég hasznos, nagyon beszűkült a látásom a BMX-re, de lehet egy dirt bike jobb választás lenne akkor :)

Utánanézek. Egyébként napi 3-4km szoktam max tekerni ide oda, és alföldön lakom, emelkedő itt max a hídon van máshol minden bicikliút és sima :D

2023. febr. 2. 08:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy bmx kínálattal most nem vagyok tisztában, de ha ragaszkodsz hozzá, és nem akarsz trükközni, én akkor is flatland-re valót vennék, mert alap trükköket azért meg megtanul az ember és nagy poén haverok előtt vázpörgetéssel megállni, vagy menetközben csinálni egy kormánypörgetést. Ezek azért elsajátítható alap dolgok, nameg a bunnyhopp… személy szerint azt bánom a legjobban, hogy már képtelen vagyok rá:) fénykoromban 4-5lépcsőfokot simán felugrottam.
2023. febr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy az 1.válaszhoz, kamaszkoromban csak bmx-em volt, mikor haverokkal, a bmx es haverokkal kitaláltuk, hogy tök jó lenne megkerülni a balatont egy hétvége alatt, akkor egy hétvége alatt megkerültük a balatont bmx-ekkel, fejenként kb 1000ft 1500ft ráfordítással, ami azért 2005ben sem ért sokkal sokkal többet mint most, egy doboz cigi fejenként meg minden napra zsemlye párizsi… meg persze némi fű… minden nyáriszünetben 2-3alkalommal ezt bejátszottuk, és akkoriban még bringaút se nagyon volt kiépítve.

Bmx -el is lehet haladni nyílván nem olyan gyorsan mint egy outival, de megfelelő edzettség mellett egyáltalán nem köpöd ki a tüdődet, legkedvesebb bringás emlékeim mind bmx myergében születtek.

Egy Haro F4-esem volt, nehéz dög volt, dehát nem voltam gazdag, minden délután egy kőművesnél szoptam az áráért.

2023. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!