Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit tehetnék hogy normális...

Mit tehetnék hogy normális keretek közt sportoljak?

Figyelt kérdés
Ha edzek akkor nem tudok enni, és így kevés az energiám. Ha nem edzek akkor tudok enni, de estére már a megőrülés határán vagyok és mennem kell edzeni, mert nem bírom nélküle. A gáz az, hogy márciusban kezdem a versenyzést, és így nem tudok felkészülni.

2023. febr. 17. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én átérzem ezt a problémát, habár én nem versenyszerűen sportoltam, 16 évesen kezdtem. Akkoriban a fegyencedzés nagy rajongója voltam, mivel az iskola rákényszerített, így kitudtam alakítani egy olyan napirendet amit 2 évig tudtam tartani.

Mindig 3 órával edzés előtt nem ettem semmit, ez pont úgy jött ki nagyjából hogy a menzára 11 körül ettem meg a 10 órait és 14:30 körül már otthon tudtam edzeni. Délelőtt sosem eszem annyit hogy ne legyek éhes edzés előtt 1 órával. Edzés előtt mindig megeszek egy szelet müzlit és edzés közben 2dl vizet iszom. Edzés után 40 perccel szoktam elkezdeni kajálni, ez többnyire az ebéd lenne, ami számomra inkább a korai vacsora.


Lényegében így is egy nap háromszor eszem, de mindig ugyanakkor, most már a munkaidőm van úgy beosztva hogy 6:00-14:30, szóval azóta tudom ezt tartani. Napi háromszori étkezés így is megvan: reggeli, 17 órai "ebéd/vacsora" és két fél étkezés: a 10 órai uzsonna és a 9 körüli vacsora.

Nem vagyok egy nagydarab, sőt, de egykezes húzódzkodás is megy. Én a saját testsúlyos edzést részesítem előnyben, natúrban, rendes napirenddel, normális kaja mellett szerintem nincs ettől jobb módszer.

2023. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Edzés közben nem tudsz enni?
2023. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz enni?
2023. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Edzés előtt, közben (nem is akarok közben) és után sem tudok enni. Egyrészt azért mert akkor kényelmetlen edzeni(ha eszek), másrészt azért mert fáradt vagyok hozzá és elalszom közben, csak így edzés közben is hajlamos vagyok elaludni
2023. febr. 17. 21:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha te elalszol edzés közben, akkor nem az eszéssel vagy a kajával van a gond.
2023. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5

Kifejted, kérlek?

2023. febr. 17. 21:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Kerékpározás közben nem szoktak elaludni.

Ezzel szemben enni szoktak.

2023. febr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha edzés közben elalszol akkor narkolepsziás vagy!

Na de egyél edzès előtt 3-4 óràval aztán edzès után 2-3órával.

2023. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha edzés előtt 4 órával eszik, akkor már induláskor éhes lesz.

1-1.5 órával indulás előtt szoktam enni. Kis falatokat pedig akár a rajtban is (versenyen).

Egy 5+ órás tekerés után éhen is halnék, ha 2-3 órán át nem ehetnék.

2023. febr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én edzés előtt egy órával szoktam enni. Ha nagyot megyek, valamit közben is muszáj. És általában farkas éhesen érek haza.... Nem is tudom értelmezni amit írsz. Egyrészt mert a mozgástól mindenki megéhezik, így működik a test. Másrészt meg mert mi az hogy edzés közben elalszol? Lefordulsz a bringáról, vagy félreállsz és alszol egy padon, vagy mi? :D
2023. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!