Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Riverside kerékpár milyen?

Riverside kerékpár milyen?

Figyelt kérdés

Csak városban ("minőségi" magyar utakon) bicajoznék hetente 2-3x. Max. 10-15 km-t. Néha kisebb szakaszon földútra mennék, de csak mikor itt-ott átvágok, vagy épp egy kis szakaszon ilyen az út.


Alkalmas erre egy ilyen bicaj?

Mire kell figyelnem?


2023. febr. 24. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre a célra simán jó lesz.
2023. febr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MGéza ***** válasza:
91%
A riverside cross-trekking, tehát pont erre van kitalálva, jó választás. De én inkább vennék helyett használtat Alivio-Deore felszereltséggel.
2023. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Riversideból több típus van. Van gagyi és van jó. Melyiket vennéd?
2023. febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
10-15 km-es távokra szerintem felesleges a Deore és hasonlóak. Ennyit a 6 sebességes (Shimano 200 GS), szakadt bringámmal is gond nélkül letekerek. (Sőt, a régi egyszerű Sys váltós retrommal akár 70-80 km-ek is mentek gond nélkül.) A másik, 21 sebis Tourney váltóssal sincs semmi problémám, pedig hát az sem egy csúcsminőség.
2023. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:

#4: Akkor van kis gond, ha megjön az étvágy. Addig nem vágyik az ember jobbra Tourney cuccnál. Nagyobb távra nem árt valami jobb, pontosabb cucc. Meg azt se felejtsük ki a számításból hogy amin a váltó Tourney, ott a többi cucc sem lesz valami magas színvonalú, ikább alsó polcos, spórolós mert a vevő azt szereti, ha olcsón kap kielégítő minőséget, ezért nem zár be még a Koliken meg a Csepel sem :)

Míg Alivio-Deore felszereltség mellé már jobbakat használnak, esetenként hidrotárcsás féket, jobb villát, erősebb kereket, könnyebb vázat.

2023. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, én a kérdésben megjelölt 10-15 km-re reflektáltam. Mert az akár egy campinggel is leküzdhető. :)
2023. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!