Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most komolyan ne vegyek...

Most komolyan ne vegyek mountain bikeot csak mert "nem városra tálálták ki"?

Figyelt kérdés

Világ életemben montim volt, a jelenlegi több mint 10 éves, úgy döntöttem lecserélem egy teleszkópos (a mostanin az sincs), új montira. Erre a boltban kikérdezett az eladó mire használnám, mennyit meg ilyenek és közölte hogy a mtb nem erre való ő városi biciklit ajánl.

Há bazze.

Alapból nem tetszenek a városi, trekking meg hasonló biciklik. Mindig montis voltam. Ez tetszik. Meg mi az hogy nem erre való? Persze tudom kifejezetten mire való egy-egy fajta kerékpár de ez olyan mint az autó... aki csak városban használja annak pici, keveset fogyasztó, lehetőleg elektromos stb stb kis akármit ajánlanának. Ettől még ha az nem tetszik valakinek, ha minden nap undorral ülne bele/fel rá akkor mi értelme az egésznek? Semmi.



2023. febr. 25. 19:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
74%
És ennek a kérdésnek mi értelme van? Semmi.
2023. febr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
85%

Egyszerűen ha a felhasználás nagyobbik fele aszfalton történik, akkor trekking vagy városi javasolt, mert a monti nem erre való.

A monti is használható aszfalton, csak amennyi energiát befektetsz, hogy 25-tel menj vele, annyiból egy jó városi bicajjal már 30-35-tel mész. Ha neked ez nem probléma, akkor vegyél montit!

2023. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
84%
Miért teszel fel kérdést, mikor ott a fejedben a válasz?
2023. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
91%

Én is montit használok pedig legtöbbször aszfalton tekerek. A Monti jól bírja mindegyik terepet, viszont a többivel nem lehet mindenhol boldogulni.

A nagyobb erőkifejtés meg még jól is jön, izmosabb lesz tőle a combom. :)


És a mtb jól is néz ki.

2023. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
88%
Montit is lehet használni városban, vagy műúton, csak olyan gumit tegyél rá ami inkább utcai. Vagyis kevésbé bütykös, és középen simább a futófelület
2023. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
73%

#4

A trekking is használható mindenhol, csak nem 10-15 kilométer egybefüggő terepre való.

A nagyobb erőkifejtés nettó pazarlás ugyanannál a tempónál, ha ugyanannyi energia befektetésével gyorsabban is tudnál menni.

Nincs ezzel baj, nekem is MTB van, csak érdemes tisztában lenni a dolgokkal.

2023. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim válasza:
28%

#6 Nem pazarlás, mert egészséges és növeli az izmokat is például ha nehezebb tekerni.

Inkább nevezném hasznosnak.

Meg szerintem a kérdezőt nem érdekli ha kicsit fárasztóbb tekerni, de szeretné jól érezni magát a kerékpáron.

Én is tekertem napi szinten 140 km-et hegyi kerékpáron 2.35-ös terepgumikkal sokszor aszfalton. Pont nem érdekelt mennyivel nehezebb tekerni, mert szeretek tekerni és imádom a Montikat. Ezen érzem magam komfortosan és ez passzol az egyéniségemhez.

Szerintem a kérdező is hasonlóan gondolja.

2023. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy ez úgy szokott lenni, hogy megveszi a hülye gyerek a "montit" mert neki az tetszik. Aztán rájön, hogy csak kéne rá a sárvédő, mert tiszta gané lesz iskolába menet, csak kell az a csomagtartó, mert szar a háton vinni a táskát, csak kell rá a lámpa. És a végén kész is van a városi monti :D
2023. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
76%
Sógorom nagy túrázó, barlangászik, hegyet mászik, fut. Ipari alpinista,ez miatt csak ilyenkor, év elején ér rá komolyabb bibajtúrára a kollégájával. Ők azt csinálják, hogy felmálházzák a montijaikat, vonattal kimennek Franciaországba, és onnan tekernek haza. Tehát ők se trekingel, vagy országutival nyomják.
2023. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
79%
Legyél határozott,Te vagy a vevő,és a vevőnek mindig igaza van.Én úgy mentem biciklit venni hogy konkrét elképzeléseim voltak-legyen a montinál nagyobb,ne 26,hanem 28-as,az én magasságomhoz illő vázméret,tárcsafék,teleszkóp...És csak azok közül válogattam amik ennek megfeleltek.Ennek egy éve,és nem bántam meg...
2023. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!