Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tárcsafékem féktárcsája miért...

Tárcsafékem féktárcsája miért éri el a betétet? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval... Vettem egy teljesen új kerékpárt, még nem mentem vele, csak összeraktam. Amit észrevettem, hogy van az első kerékben egy picike 8-as, illetve a tárcsa eléri a betétet és kosztatja. Ez mitől lehet? Elméletileg ha 8-as van a kerékben, akkor az a tárcsát nem viheti el, nem?! Gyors záras az első kerék.
2023. márc. 4. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jól van beállítva a féktest, vagy a tárcsában van nyolcas. Esetleg a féktárcsa felfogatásánál van valami egyenetlenség.
2023. márc. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még mindig a romet?

Nézd meg hogy a tárcsában nincs-e nyolcas. Csavarhúzó a villa mellé és közelíted a tárcsához és látod hogy játszik-e. Ha van benne nyolvas, akkor egy francia kulcsot összehúzol akkorára hogy a tárcsa pont beleférjen és azzal tudsz egyengetni rajta. De csak óvatosan, mert a tárcsa nagyon könnyen hajlik! Finoman mintha ...!

A kerék jól van betéve a villába?

Csak az egyik kerék kosztat? Cserélgesd össze a betéteket!

A betétek, tárcsa nem sorjásak?

Vasald neg a féket: Hosszabb, erősebb lejtőn lefelé fékezz vele nagyokat. Persze elesés nélkül!

2023. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem Romet! Olyan mintha a kerék és a tárcsa is egy azonos ponton ütne egyet, ugye a tárcsa eléri a betétet és kosztat, a 8-as a kerékben nagyon minimális, de azért látható. Megnézem majd azt, hogy a befogatása a keréknek milyen, meg átcserélem a gyorsrögzítőt is, hogy fordítva legyen benne a kerékagyba.
2023. márc. 5. 19:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egyszerre ütnek akkor rosszul van bent a kerék.
2023. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!