Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyiket válasszam futárkodni?

Melyiket válasszam futárkodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos 20 éves létemre csak egész kisgyerekként tudhattam magaménak egy kerékpárt amit azóta természetesen bőven kinőttem. Most szeretnék kardiózni, hogy rendben tartsam magam és városon belül ezzel közlekedni ugyanakkor megmozgatta a fantáziámat a Wolt/Foodpanda futárkodás is kerékpárral. Utánajárásom alapján a cross/trekking műfaj mellett voksoltam, eleinte országútit szerettem volna de azt olvastam róla, hogy kényelmetlen nagyobb távokon és, hogy nem a magyar utakra lett tervezve. MTB-t nem szeretnék, ismerősökét nehéz volt tekerni, a szélesebb gumi és nehéz váz taszít. Kempinget/BMX-et kapásból kizárom így maradt három linkem amit megengedhetek magamnak. Melyiket választanátok és miért?


[link]


[link]


[link]



2023. márc. 19. 17:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Kanyarodjunk vissza az elejére! Mindenféle váz méretű bringákat linkelsz. Ez így nem lesz jó. Először is be kéne határolni, hogy mi a méreted. Nem lehet egy vázmérettel minden testalkatot lefedni, ezért létezik egy adott kerékpárból több méret. Először határozd meg, hogy neked mekkora váz kell, utána ez alapján kapásból szűkül a lista.

Mivel ez az info egyelőre nincs meg, csak a hirdetés alapján tudok tanácsot adni.

Bringánál a márka nem annyira számít, de a Leader Fox pont az egyik legkevésbé ismert márka ezek közül. A másik a Miles, ami számomra ismeretlen. A többi számomra ismert, viszonylag nagy múlttal rendelkező márka. De nem ez a lényeg.

Az Alpina nagyon gyenge felszereltségű, hanyagolnám. A többi mind viszonylag vállalható.

A Nakita és a Centurion közül viszonylag nehezen választanék. A Nakita egy jól kiegyensúlyozott konfiguráció, és erős plusz a Shimano hidros fék. A Centurion kicsit korosabb technika, viszont minden alkatrésze minőségi, felső vagy felső-közép kategóriás. Egyedüli a felnifék miatt nem biztos, hogy ezt venném.

A Bergamont sem rossz bringa. A képek kicsit igénytelenebb tulaj benyomását keltik. Amúgy nagyjából egy szint lenne a Nakitával, kivéve a féket.

A többi szerintem ezek mellett nem rúg labdába. A Leader Fox nekem tipikusan annak a bringának tűnik, amire raknak egy jó hátsó váltót, mert a vásárlók nagy része azt nézi, a többi alkatrészt pedig hozzácsapják az alsó polcról.

2023. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!