Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Három sebességes(agyváltós)...

Három sebességes(agyváltós) avagy egysebességes kerékpárt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kerékpár vásárlása előtt állok.


Jelenleg egy láncváltós S. Csepel 21 sebességes Landriderem van, de nincs kihasználva a 21 sebesség, nem az én világom a láncváltó.


Milyen típusúra lenne érdemes váltani?

Fő szempontjaim:

Kevés karbantartási igény

Megbízhatóság

Hosszútávú használhatóság


Mire használnám?

Eljutni A-B pontra 3km-es távolságra

Alkalmanként ez hosszabb is lehet (10 km)

Semmi extrém sport, csak felülni és hajtani a kerékpárt aszfalton.


Kinek milyen tapasztalata van egyik illetve másik "rendszerrel"?


Kiszemelt típusok:


Schwinn Csepel Budapest A/B 28as kerékkel női váz(igen, férfire nem tudok felülni..) 186cm magas vagyok, amennyiben ez számít.

Már csak az a nagy dilemma, hogy agyváltós legyen avagy sem.


Válaszokat előre is köszönöm.



2023. ápr. 13. 12:12
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Plusz köszönöm a tippet a kerék cserére.
2023. ápr. 14. 08:11
 12/24 A kérdező kommentje:
Akartam írni, hogy defektvédős külsőre. Mostani kerékpáron is az van, imádom.
2023. ápr. 14. 08:12
 13/24 anonim ***** válasza:

8:

Én még hozzátenném az önjavító belsőt is, van olyan amikor az segít.


Egyébként magát a 3 sebességes agyváltót nem nehéz leszedni és visszatenni, bár nekem kontrás van, ami még egy dolog amit le kell szedni és visszatenni, hanem hogy agyváltósnál és egysebességesnél a kerékcsavar visszatevésével állítod be a lánc feszességét, miközben arra kell koncentrálnod, hogy ne ferdén tedd vissza a kereket. Na, ez kellemetlen tud lenni. De szerencsére a defektvédett külső + önjavító belsővel ritkán kell ezt csinálni.


Egyébként azt írják, kb. 4 ezer km-enként tisztíttatni, karbantartani, újrazsírozni kellene az agyváltókat, de ezzel tényleg nem foglalkozik a legtöbb bringás, általában 20 ezer km-ig simán bírja karbantartás nélkül. Az olcsó agyváltók egyébként zsírozottak belül, ezek tovább bírják karbantartás nélkül, de nagyobb tekeréskor a veszteség, mint a drágább, belül olajban úszó agyváltók. A legtöbb ember hamarabb rohasztja le teljesen a bringáját, mint hogy az agyváltó tönkremenjen.

2023. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nexus 3-al szereltet vegyél, de én biztosan nem kontrásat vennék, útálom, hogy nem lehet visszatekerni induláshoz, hanem kézifékeset. A görgősfék is teljesen jó, persze ez sem gondozásmentes. Tárcsafékkel ne szivasd magad.

Amit még nagyon ajánlok az az agygenerátoos első kerék (görgősfékkel) Így éjjel-nappal világíthatsz és nem kell aggódnod a lemerülés miatt sem.


Rugósvillás hülyeség sem kell. Szintén az önszivatás magasiskolája, főleg sík úton.

2023. ápr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha valaki szivatna a "női vázzal" világosítsd fel, hogy ez nem női, hanem alacsony átlépésű kerékpár de ha ezt se érti, akkor mondhatod azt is, hogy gyereket-unokát szoktál vele néha vinni a csomagtartón és nem akarod lerúgni a fejét.
2023. ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Vagy azt mondod, hogy "uniszex". Egyébként én sok férfit látok női vázas kerékpárokon, nincs ezzel semmi gond. Kényelmesebb.
2023. ápr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ááá, az uniszex mindenhol nagyon gagyi hangzású, ruhában is.

Az alacsony átlépésűben viszont a műszaki tartalom van kihangsúlyozva, nem marketingförmedvény mint a másik.


Egyébként én is most kezdtem el ilyesmivel járni, sőt U vázas Bp-el is hasítottam. Ha megjavítom ugye ki kell próbálni. Meglepően jól használható az is, csak direkt olyan áttétele van, hogy képtelenség vele 20km/h fölött menni, de a célcsoport nem is tud.

2023. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

:)

És ha nekem van egy tulajdonképpen női vázas biciklim, amin a felsőcső magasabban van a szokásosnál (de nem egyenes), akkor az "magas átlépésű"??

2023. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Annyival nem drágább a 3sebességes agyváltól, hogy érdemes legyen rajta sporolni, ha csak szökőévente egyszer váltasz, mert épp szembe fúj a szél, vagy épp beteg vagy és le vagy gyengülve, akkor is jó ha van váltási lehetőség, én még megállásnál is vissza szoktam váltani könnyebb fokozatba, hogy majd elindulásnál könnyebb dolgom legyen.
2023. ápr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 MGéza ***** válasza:

Attól függ, mit nevezünk "női vázasnak". AHogy ez előttem szólók is írják, egyeseknek már az kimeríti a "női váz" fogalmát, de legfeljebb unisexnek nevezik ha a felső cső kicsit ejtettebb, magyarán gyakorlatilag az összes, 46 vagy az alatti méretű monti, trekking ide tartozik szerintük. :)

Klasszikus értelemben véve női váznak azt a geometriát hívjuk, ahogy a felső cső meredeken ejtve a nyeregcső alá van csatlakoztatva a vázhoz majdnem párhuzamosan vezetve az alsó vázmerevítő csővel, vagy az alsó vastagabb és a felső cső egészében el van hagyva.

2023. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!