Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekking kerékpárral száraz...

Trekking kerékpárral száraz időben mennyire járható a Vokány-Pécs útvonal?

Figyelt kérdés
A merretekerjek.hu oldalon láttam, hogy létezik egy Három folyó útvonal, amelynek egyik szakasza Vokányt és Pécs városát köti össze. Mind ezen az oldalon, mind az útvonal kiadványán földútként jelölik ezt. Mivel nem vagyok ismerős arrafelé, van, aki járt már ezen az úton? Mennyire járható trekking biciklivel, illetve mennyire van kitáblázva és biztonságos (állatokra gondolok elsősorban)?

2023. máj. 6. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy linket dobhattál volna, hogy konkrétabban melyik útvonalra gondolsz. VOkánytól sokfelé lehet menni Pécsnek.

De gondolom a Kistútfalu - Áta szakasz lehet az amit földútnak jelölnek.

Itt a két vége a streetviewen:

[link]

[link]

(Ha iPhoeod van, azon is nézd meg az utcaképet.)

Ezek alapján simán járható.

Összesen 2,5 km-ről van szó. Van turistajelzés - látszik az utcaképen is. Azért ekkora távon, ilyen tájon nehogymár eltévedj! :DD

2023. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem csak az Átáig tartó szakaszt, hanem szinte végig a Pécsig tartó utat földútként jelöli, így arra gondoltam.
2023. máj. 6. 18:03
 3/10 anonim ***** válasza:
De merre vezeti azt a nyomvonalat?
2023. máj. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ha Kistótfalunál rákattintasz a zöld útra, kijelöli az egész útvonalat. Kistótfalu, Pogány, Pécsudvard (nem lép be a településre), át az M60-as felett, Nagyárpád és Pécs.

2023. máj. 6. 18:46
 5/10 Pongi57 ***** válasza:
Én régebben sokat bringáztam a Pécs-Pogány közti földesutakon trekkinggel is. Jó nagy árkokra lehet számítani, de járható. Van, amikor letolják tolólappal, akkor meg egész jól járható. Pogánytól Vokány felé még nem voltam, de nagyjából ugyanaz lehet a helyzet.
2023. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És sok elágazás van, vagy ki van táblázva? Mennyire kell figyelni a térképet közben? Mert úgy látom, hogy több földút is halad arra, de csak az egyik van kijelölve ennek az útvonalnak.
2023. máj. 7. 15:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja a földutak ki vannak táblázva igen.... :D


Félni egy állattól kell: a kincsinyeit védelmező vaddisznótól, mert az nem kérdez. A többi elmenekül előled.

2023. júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Pont a hét vége felé mennék arra. Napközben is gyakran találkozni vaddisznóval?

2023. júl. 3. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, 3-4 méterenként fog egy lesni a bokorból, hogy mikor ugorhat rád.
2023. júl. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó, szeretem az izgalmat. :D
2023. júl. 3. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!