Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Üllői úton kerékpárral hol...

Üllői úton kerékpárral hol megyek? Esetleg alternatíva útvonal?

Figyelt kérdés

Kezdő bringásként járnék néha a Klinikák és a Deák tér között. A Google maps az Üllőin és a Múzeum körúton vinne. A körúton van bicikisáv, de az Üllőin nincs, és külső szemlélődőként életveszélyesnek tűnik nekem ott biciklisként közlekedni. Hol kéne haladnom? Buszsávban? Amik elég forgalmasak kanyarodó autósokkal is. A járdák meg arrafelé elég szűken vannak mérve.

Esetleg tud valaki ajánlani egy alternatív utvonalat?


2022. jún. 7. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Jól látod, életveszélyes Budapest belső kerületeiben biciklizni, ha komolyan veszed azt a szabályt, hogy a járdát nem használhatod erre.

Én a helyedben nem bicikliznék ilyen forgalmas helyeken.

Tudok kitalálni kerülőutat, de ott meg a szűk utcák miatt veszélyes, illetve a keresztező utak sem mindig kis forgalmúak.

A Baross utca nem jobb az Üllői útnál, ami a forgalom mértékét illeti. Ott csuklós buszok járnak, én nem lavíroznék köztük.

2022. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tűzoltó utca - Nagykörút - Krúdy utca - Horanszky utca - Bródy Sándor utca.


Vissza Ráday utca - Bakáts tér - Tompa utca

2022. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tűzoltó utca, nagykörút, Baross utca (esetleg Krúdy)
2022. jún. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én odafelé is tudom javasolni a Tűzoltó utca - Bokréta utca - Tompa utca - Bakáts tér - Ráday utca - Károly/Múzeum körút útvonalat.

A Tompa és Ráday utcák mindkét irányban átjárhatóak kerékpárral.

2022. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Buszsávban csak akkor tekerhetsz, ha ezt a jelzőtábla megengedi. Az Üllői úton ez NINCS megengedve.

Pl. a Soroksári úton használhatod: [link]

De az Üllőin nem: [link]

2022. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
52%
Már lehet menni az Üllő út buszsávjában. Egyébként ha normálisan és szabályosan, odafigyelve közlekedsz, egyáltalán nem veszélyes a belváros.
2023. máj. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!