Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 170cm magaságomhoz mekkora...

170cm magaságomhoz mekkora férfi biciklit vegyek?

Figyelt kérdés
2023. máj. 16. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen típusú bicikli? Eltérőek a méretezések, azért kérdem. De itt ki tudod számolni típus szerint: [link]
2023. máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. máj. 16. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jók a kalkulátorok, hogy kb. képben legyél, de fel kell ülni a bringára.

Ha hozzáértés nélkül rendelsz a netről, akkor lehet, hogy kényelmetlen lesz, egy boltban pedig azonnal kiderülne és adnának pl. egy rövidebb stucnit.

2023. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3

Jogos amit írsz, de azért a méretproblémák nem derülnek ki azonnal. Pl lehet hogy nagyon kényelmesnek tűnik a bringa mikor kipróbálod, aztán mész vele 50 km-t, és fájni kezd valamid, és csak akkor derül ki hogy mondjuk kisebb stucni, vagy mondjuk rövidebb hajtókar kéne. Ez sajnos benne van.

A lényeg, hogy a váz legyen jó méret, aztán lehet építgetni.

Egyébként én ezért "hiszek" az egyedi építésű binrgákban. Nekem az egyik bringám ilyen, egy szervizben csinálták, és addig cserélgették rajta a dolgokat teljesen ingyen, míg tökéletesen kényelmes nem lett egy 100+-os körön is. Ha egy kész bringát vettem volna, és mindent nekem kellett volna megvenni amit még kipróbáltunk raja, még egy 50 rongyot tuti otthagytam volna szerintem... De az egy 2 hónapos folyamat volt, mire mindenből meglett a megfelelő. Felszereleték, elvittem a bringát, volt olyan amitől csak 2-3 egymást követő napi tekerés után derült ki hogy fájdalamt okoz... Kipróbáltam vagy 5 markolatot, végül vágni kellett a kormányból, stb, stb...

2023. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ülj fel többre és próbálgasd. Egyébként nem biztos, hogy érdemes ezt túlbonyolítani, régen is bicikliztünk azon ami épp volt (camping, tanyabájk, "versenybicaj"), mert kb. ezek voltak. Még csak nem is állítgattunk semmit, felültünk és tekertünk. Persze ma már mások az igények és többféle falhasználás van, ehhez a kalkulátorok adnak egy kb. méretet, de ha rendszeresen vagy sportszerűen akarsz tekerni, akkor tényleg érdemes többet kipróbálni.
2023. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
37%
4-es különleges méretű ember lehetsz. D
2023. máj. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amekkorát kényelmesnek találsz a boltban.

Meg lehet határozni táblázat alapján, de biztosat nem lehet mondani…

Bátyám 170cm magas, én 182cm magas vagyok, mégis ugyan olyan hosszúak a lábaink…

Bátyám az 1 számmal nagyobb montin érzi jól magát én meg az egy számmal kisebben mint amit a magasságunk indokolna a gyári táblázatokon.

2023. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt hazudnak be amit akarnak.

Ülj fel rá, próbáld ki.

2023. máj. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!