Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Elso orszaguti bicajomat...

Elso orszaguti bicajomat keszulom megvenni?

Figyelt kérdés

Erdeklodnek hogy osszegbe mi ala ne menjek? Mert latok 300ert is es 2millioert is.

Max keret 1-1,5 reszemrol!


2023. máj. 28. 13:21
1 2 3
 1/27 Hellmano ***** válasza:
Ha első országúti bicaj, szerintem nem kell rá nagy összeget áldozni, mert lehet nem is jön be a dolog. Nekem például nem adta és először egy kölcsön országútival tekertem jó pár száz km-ert, hogy eldöntsem kell e vagy sem saját. Én maradtam inkább a 29-es montinál, mert azzal is tudok nagy távokat menni jó tempóval és nem olyan kényelmetlen számomra. Szóval, ha volt már tapasztalatod több száz km-re legalább országútival és úgy akarsz venni sajátot, akkor okés a dolog és így meg, akkor nem érdemes "ócskát" venni, hanem egy minőségit inkább. (nem mindig a magasabb ár mutatja a jobb minőséget amúgy).
2023. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Igen volt, nekem is ugyan így volt, hogy ismerős adta kölcsön, ő is mondott több dolgot vásárlásnál.
2023. máj. 28. 13:46
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
1 milliós kerettel én egy karbon vázas, 105-ös szettel szerelt biciklit vennék hidrós tárcsafékkel. Az mindenre elég, még amatőr versenyekre is akár. Aztán később ráérsz fejleszteni jobb kerékszettel, stb.
2023. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
tudsz valami pontosabbat mondani?
2023. máj. 28. 13:57
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Például Cube Attain GTC Race. Merida Scultura Endurance 4000. De biztos vagyok benne, hogy a többi márkának is van ebben a kategóriában ugyanilyen felszereltséggel biciklije.
2023. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne a cél?

Hobby gurulás:500ból már lehet élvezetes bringát venni.

Hobby versenyek,de eredmény nélkül:oda is jó az 5kiló.

Hobby verseny eredménnyel: addmeg a módját 1milla.

Amatőr verseny:ami csövön kifér.


Ui: az hobby és az amatört azért veszem külön mert attol,hogy amatőr még az olimpiara is kilehet jutni...

Aki hobby az meg xarik bele az olimpiaba,az eredményt azért szerzi,hogy jól érezze magát.

2023. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Hobbi természetesen :) Illetve,ha van pl balcsi tour, vagy a közelbe valami biciklis dolog, akkor arra szívesen mennék mint hobbista
2023. máj. 28. 19:48
 8/27 anonim ***** válasza:

Balcsi túra? Ha azt több, mint 1-2 napra tervezed (vagy más többnapos túrákat is ha tervezel), akkor lehet, hogy inkább gravel biciklit kellene venned, ami inkább való túrázásra, többféle terepen elboldogulsz vele, nem csak aszfalton, tudsz rá tenni sárvédőt (ha pl. nem csak napos, száraz időben tervezel biciklizni), csomagokat (ellentétben az országútival vannak rajta helyek, furatok csomagok rögzítésére).

Ha meg a jövőben mégis úgy döntesz, hogy országútinak használnád csak, akkor lecseréled a terep gumit sima országútira és máris kész.

Ugyanezt visszafelé nem tudod megtenni (országútiból nem tudsz gravelt csinálni).

Pl. Cube Nuroad, Decathlon Triban Gravel és még van egy rakás, szinte minden márkának van.

2023. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
8: ez nem teljesen igaz. Pl ott az általam említett két bicikli (Cube Attain, Merida Scultura Endurance) Mindkettőben elfér 32 mm széles gumi (a Meridában 35-ös is), tudsz rá megfelelő táskákat tenni (SKS Explorert használok), sárvédőből is van olyan, amit rá lehet tenni országútira (pl. SKS Raceblade Pro) így gravelre és többnapos túrára is alkalmasak. Nyilván nem olyan durva terepre, ahova 50-es gumi kell, de oda már úgyis montival megy inkább az ember.
2023. máj. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Aaa nem egy ket napra tervezem :D 6-7ora alatt le akarom tekerni
2023. máj. 29. 07:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!