Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért üt az új kerék ?

Miért üt az új kerék ?

Figyelt kérdés

Új kereket tettem a biciklibe. Amikor kivettem a felnit a dobozból megnéztem úgy magában nem volt benne semmi. Fel raktam rá a tárcsaféket, fogaskereket, gumit. Majd betettem a helyére. És nagyon kicsit üt. Nagyon minimálisan de lehet hallani hogy a tárcsafék néha hozzá ér a fékbetéthez miközben forog a kerék.


Hallottam olyant hogy tárcsafékes keréknél normális ha kicsit üt a kerék ez igaz ?

Vagy mit cseréljek ki még hogy jó legyen ?



2023. jún. 11. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit kicserelni, csak centrirozni kellene a kereket.
2023. jún. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
De teljesen új kerék. Teljesen üresen amikor nem volt rajta semmi csak a felni magaban akkor megforgattam nem volt benne semmi ütés. Amikor rajta van minden és a helyén van akkor már üt..
2023. jún. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
(új fiókrol írok mert a másik kidobott és nem enged vissza)
2023. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tothp ***** válasza:
100%

Mi üt?

A tárcsa?

A felni?

Vagy "csak" a gumi?

2023. jún. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aki ennyire fogalmatlan az miért saját maga szerelé a kerékpárt??

A tárcsaféknél sem normális ha üt a kerék. Azért nem nagy gond a v-fékessel szemben, mert ott belever a felni a fékbe. Itt meg amig a villába nem húz bele a kerék, addig nagyjából lehet vele menni.

Lánckerekek azok, nem fogaskerekek!

Ha a féktárcsát te magad tetted fel, és csak a tárcsa üt, akkor rosszul tetted fel és/vagy a féknyerget nem állítottad be rendesen.

Milyen felfogatású a féktárcsa? A felfogatásnak megfelelő technológiát alkalmazva szerelted fel a tárcsát? Az előírt meghúzási sorrendet és nyomatékokat betartottad?

Nem a legjobb ötlet tárcsaféket megfelelő szerszámok és tudás nélkül rommá húzogatni, mert ha törik, mondjuk lejtőn lefelé 60-nál, akkor lehet hívni a papot!


Nézd össze a felnit a vázzal! Ha az jó, nincs benne nyolcas, akkor a kerék jó helyen van és ki is van centrirozva. Ha sétál, akkor ezeket javítani kell.

Ha ez megvan, akkor nézd meg a vázhoz a féktárcsát! Ha sétál, nyolcas van benne és jól van felszerelve, akkor egyengetni kell. Franciakulccsal megoldható.

Ha ez is jó, utána a féknyerget kell

a megfelelő helyre beállítani.

2023. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mert új. össze van hányva minden. Össze kell rakni tisztességesen.
2023. jún. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!