Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bicikli hátsó kerekének...

A bicikli hátsó kerekének kivétele után mindig újra kell állítani a váltót? Ki vettem a kereket, nem vált jól, hangot ad ki hangosan, és sehogy sem tudom újraállítani. Próbáltam a bovdent hátul bizergálni, de nem sok sikerrel. Váltó Shimano altus

Figyelt kérdés

2023. máj. 31. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Ha normál gyorszáras, akkor elképzelhető, mert nem tudod pont ugyanúgy visszatenni, ahogy korábban volt. Ugyanez a probléma tárcsaféknél is, azt is be kell állítani kerék kivétele után. Erre találták ki az átütőtengelyt, ott nincs ilyen probléma, mert a kerék mindig ugyanabba a pozícióba kerül vissza.
2023. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor biztos én csinálok valamit k. jól, mert nekem még sosem kellett állítani a váltót miután kivettem és visszaraktam a kereket... szép is lenne egy defektjavítás után a pusztában nekiálni váltótállítani :D

Rosszul raktad vissza a kereket, nincs a helyén. Vedd ki és tedd vissza jól. Üljön bele a tengely rendesen a saruba és húzd rá a zárat is úgy hogy teljesen összehúzza a villát. Ha nem is sikerül mindig pontosan ugyanúgy visszatenni a kereket, egy olyan szintű kerékpáron amin altus váltó van az a minimális pontatlanság nem okoz gondot.

Tárcsafék dettó. Ott sem volt sosem gondom a kerék kivételével.

2023. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tothp ***** válasza:
100%

Egyesnek: Amit te írsz arra bármelyik ejtőpapucsos váz alkalmas. Nem kell, hogy átütőtengelyes legyen.

A ferde papucsos vázaknál sem lehetetlen a jó beállítás, de ott jobban oda kell figyelni. A régi, felsőbb kategóriás ferde papucsoknál ezt segíti a végállás csavar. Ha az jól be van állítva, csak ütközésig kell tolni a kereket és minden a helyére kerül.

2023. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahol nincs ütközőcsavar, ott be kell reszelni a papucsokat.
2023. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kéne. Én rengetegszer kiszedem és berakom a kerekeket hogy beférjen a bringa a kocsiba, és csak emiatt egyszer sem kellett utánaállítani. Mindig koppanásig visszateszem a kereket, úgy hogy a tengely mindkét oldalt felfekszik a villasarura. Ha ferde papucsos a váz, akkor lehet hogy nem fogod tudni koppanásig visszatenni a kereket mindkét oldalon, csak az egyiken. Viszont ott meg általában látni a csavar helyét a villasarun ahol ledörgölte a festéket, esetleg be is lehet jelölni leszerelés előtt. Az ilyen bringáknál én úgy szoktam meghúzni a csavart, hogy pont oda kerüljön ahol volt.
2023. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!