Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen esetekben kell új...

Milyen esetekben kell új sisakot venni?

Figyelt kérdés

Ha nem bukok vele egyáltalán, akkor hány évente érdemes lecserélni?

Illetve egy bartáomtól azt hallottam, hogy akár csak ha leejtem, akkor is már újat kell venni. Én múltkor leejtettem otthon a parkettára, de azért azt erős túlzávnak érzem hogy e miatt vegyek is egy újat. :D



2023. jún. 22. 09:21
1 2 3
 21/24 Alex Fly ***** válasza:
@20: fordítva gondolkodsz. Természetesen nem úgy tervezik ezeket (sem), hogy adott idő elteltével megsemmisítsék magukat, hanem ellenkezőleg: meghatározott ideig ne essen szét. Hogy utána mi lesz, azzal senki nem foglalkozik...
2023. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Továbbra se tudom hogyan lehet egy múanyagnak "megmondani", hogy mennyi ideig ne essen szét, de látom ez már így fog maradni.

Érdekes módon az a sok 20+ éves sisak, amiket teszteltek nem esett szét. És az én kb. 7 éves sisakom is már túl van az "előírt" 5 éven, de nem esett szét.

Mivel nincs szavatossági/lejárati idő a sisakokon, ezért az USA-ban elég hamar beperelnék azt a céget, aminek a sisakja nem véd mondjuk 10 év után és ezért megsérül/meghal valaki.

2023. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Alex Fly ***** válasza:
@22: nem kell megmondani neki: amit ember rak össze, az előbb-utóbb szétesik.
2023. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

És hogyan tud egy egyetlen anyagból álló, öntött sisak szétesni? Nem a belerakott szivacsokra gondolok, mert attól, hogy az szivacsok esetleg kiesnek, semmit nem veszít a biztonságából.


És hogyan lehetséges, hogy a korábban említett tesztben szereplő több, mint 10 éves sisakok nemhogy nem estek szét, de még csak a védelmük se csökkent?

2023. jún. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!