Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kéne tenni ezekben az...

Mit kéne tenni ezekben az esetekben a lovon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lovaglás közben már megtapasztaltam pár dolgot,amiknek esetében nem tudom, hogy hogyan lehetne ezeket kiküszöbölni.

1.A ló lovaglás közben idegesen felszegi a fejét töbször is egymás után, de úgy, hogy már egészen hátra nyújtja a nyakát és végül megindul. Nem csinál ezzel semmi rosszat, csak érdekelne, hogy ilyenkor megijed valamitől, vagy én csinálok valamit rosszul? (Sokszor szokott előfordulni ez, amikor pálcázok. Nem szoktam konkrétan ráverni a farára, hanem csak kicsit gyengébbet, de határozottan "odacsapok"). Ilyenkor hogyan kéne megfékezni őt?

2. Amikor a lovat elakarom indítani ügetésbe, ő néha bemegy a pálya közepére, úgy, hogy először befordítja a fejét majd csak később követi a farával is.

Nem szeretnék butaságot írni, de valami olyasmit hallotam, hogy ilyenkor nem a külső lábbal kell megbökni (hogy induljon el ügetésbe), hanem a belsővel. Ez igaz, vagy valami más megoldása is van ennek?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 11. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:

1. A ló nem megijed, hanem váratlanul éri a pálca és azt sem tudja, miről van szó. Te csinálod úgymond rosszul - de ez nem a Te hibád, csak még nem tanították meg Neked.

Az alapok: a lovat úgy indítjuk el ugye, hogy a ló oldalán nyugvó csizmánkat odaszorítjuk, miközben a szár _enged_. Amikor álljból lépésbe szeretnénk h a jószág elinduljon, akkor csak az egyik oldali csizmát tesszük oda, ha lépésből ügetésbe, akkor egyszerre mindkét csizma zár. Nade. A legtöbb mamlasz jószág tudja h kezdő ül rajta és/vagy baromira unja az egészet ezért magasról tesz rá h mit kalimpálsz. Na erre van a pálca! De! Nem ám ütjük, mint az a bizonyos szódás, hanem a csizmasegítséggel (mikor odazársz) EGY időben! Ez nagyon fontos, mert fel kell ébresztened a lovad h “halihó, meló van!”

Másik: ne mindenféle bőrös, tappancsos vagy zsoke pálcád legyen, hanem egy hosszabb, zsinóros. Ami csíp, mint a kutyafüle.

Ha a ló leszhar, mert le fog, egy kézbe veszed a szárakat és amikor zársz a csizmával, lesorozol neki 5-10apró, de határozott pálcasegítséget a csizma mögé. Nem farra, nem vállra, csizma mögé.

Ha reagál, örülünk. Ha nem, akkor újra. Minden segítséget addig és egyre erősödő intenzitással kell adni, amíg csak el nem éred a kívánt iramot.

Ha ezt megteszed párszor, akkor érzékennyé tudod tenni a csizmára és nem kell szenvedni tovább.


2. A ló azért csinálja ezt Veled, mert hülyére vesz, de nem kicsit. Tipik dolog h az iskolalovak beviszik a kezdőket a kör közepere. De lehet h ő az erősebb, ellenben Te az okosabb! Mivel tudod h ezt akarja majd csinálni, készülj fel. Mielőtt indítanád, a külső száron határozottan tartsd meg - ha szórakozna, kimondottan hùzd! Közben belső csizmával told ki nagyon határozottan és a külső ülőcsontod terheld. Ha meg nem birkózol meg vele, esetleg kérd meg az oktatód h üljön fel a lóra egy 5 percre és lovagolja össze Neked egy kicsit, h ne szórakozzon.

(Baromi idegesítő tud ám lenni egy ilyen ló, ismerem a céget. :D )

2019. máj. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!♡
2019. máj. 12. 08:12
 3/4 Saphira01 válasza:

Szia!

1.: Valószínüleg csak idegesíti a pálca (velem is volt ilyen) és nekem az használt, hogy a belső száron kicsit ,,mozgattam" az ujjaimat, leginkább a gyűrüsujjat, akkor elkezd rád figyelni és lenyugszik (legalábbis nálam beválik)


2.: a belső csizmáddal ,,told" kifele, ha csak idegeskedik, de nem reagál, pedig érti, érti, hogy mit akarsz, akkor nyugodtan pálcázd meg! Legalább is szerintem, de kérdzed meg az edződ.


Ha valamit nem értesz írj peivibe😊

2019. jún. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi♡
2019. jún. 5. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!