Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpár lenne jó...

Milyen kerékpár lenne jó nekem? (lent)

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni olyanoktól akik vérbeli kerékpárosok és ismerik is milyenek vannak a piacon az előnyeikkel hátrányaikkal együtt. Az az ökölszabály gondolom itt is érvényes hogy a drágább az jobb, de a kérdés lényege hogy az én igényeimhez szeretnék választani így felesleges lenne túl drága csak ami tudja azt amire szükségem van.


Semmi komolyabb terepen nem használnám esetleg lightosabb földúton. De legtöbbször városban. Viszont az út rossz minőségű és sokszor mennék vele fel-le járdán úton, padkán miközben kerulgetem a dolgokat. Anno volt egy merida kerékpárom t100 vagy valami ilyesmi. Sajnos azt ellopták pedig nagyon jó volt. Ezért legalább olyan lenne jó ami elől hátul hidraulikus tárcsafékes (azon tektro volt). Tetszett hogy a váltója az gombos volt tehát nem tekergetni kellett hanem a hüvelykujjammal nyomkodni. Volt rajta légrugo ami kikapcsolhato volt. Viszont az nem tetszett a hajtásáában hogy amikor a pedálra rááltam és rugdosva hajtani kezdtem dombnak felfelé akkor túl gyorsan és erősen tekerve elkezdett ugrálni a lánc a fogaskeréken és ilyen csúnya hangot adott, tehát lehetne valami masszívabb az újon aminek az nem gond.


90kg és 186 cm vagyok ha ez számít.


2023. júl. 7. 11:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó ár-érték arányú kis cross-trekking szerintem: [link]
2023. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A régi bringád azért ugrált a lánc, mert nem tartottad karban, és elkopott. Ha nem akarsz láncot kenegetni és cserélgetni, akkor agyváltós, szíjhajtásos bringát kell venni.

Amúgy a cross trekking ilyesmi célra tényleg megfelel. Esetleg egy 29-es monti még jobban bírja a padkázós és hasonló mutatványokat, csak aszfalton kicsit lassabb lesz.

2023. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"A régi bringád azért ugrált a lánc, mert nem tartottad karban, és elkopott. Ha nem akarsz láncot kenegetni és cserélgetni, akkor agyváltós, szíjhajtásos bringát kell venni."


Nem mert már új korában is ilyen volt. Aztán lett rajta cserélve lánccal fogaskerékkek együtt vadi újra szervízben és az is olyan volt ha rendesen ráálltam és teljes erőből tekertem akkor ezt csinálta.

2023. júl. 7. 17:53
 4/17 A kérdező kommentje:

"Amúgy a cross trekking ilyesmi célra tényleg megfelel. Esetleg egy 29-es monti még jobban bírja a padkázós és hasonló mutatványokat, csak aszfalton kicsit lassabb lesz"


Konkrét bringát tudsz mondani mert ez nekem semmit nem jelent. Egyik barátomnak egy trek marlen 5 volt. Ez jó?

2023. júl. 7. 17:54
 5/17 anonim ***** válasza:

"Nem mert már új korában is ilyen volt."

Akkor lehet, hogy a racsnid volt rossz. Ilyen nem történik, ha rendben működik a bringa. Nem gyártmány, márka függő. Ott valami rossz volt.


A Trek Marlin 5 egy nagy márka belépő kategóriás montija. Mivel márkás, kicsit túl van árazva. Most nincs időm végignyálazni neked a bringákat, hogy ajánljak valami konkrétat.

2023. júl. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha aszfalt, akkor ne montit vegyél. Cross trekking a te bringád.
2023. júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem hogy jobb lenne az igényeimnek az agyváltós kerékpár, mert nem akarok a láncal foglalkozni. Viszont abból csak ilyen országúti kerékpárokat látok ami nekem ne kell. Cross trekking ből van olyan ami agyváltós?
2023. júl. 7. 21:11
 8/17 anonim ***** válasza:
Országúti pont nem szokott agyváltós lenni. Jellemzően városi kerékpárokra jellemző, de trekkingből is vannak agyváltósok. Cross-trekkingen nem tudom előfordul-e.
2023. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
konkrétan egyet sem találok ami ez a stílus mint a marlen 5 vagy a kellys és agyváltós.
2023. júl. 7. 21:28
 10/17 A kérdező kommentje:
Na közben rájöttem hogy attól függően hogy agyváltós még lehet lánc hajtása. Mert eddig elvettem az összeset ahol megláttam a láncot mondván akkor az biztos nem agyváltós. Szóval legalább egy ilyen bringát tudnátok ajánlani ami ilyen stílusú mint a trek marlen 5 de agyváltóval?
2023. júl. 7. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!