Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár vásárlást tervezem,...

Kerékpár vásárlást tervezem, használt is megfelelne. Milyen árakban gondolkozzak? Szeretnék közepes kirándulásokat is tervezni vele, max napi 50-70 km. 165 cm, nő vagyok. Méretekben mi lenne ideális? Ha férfi kerékpárt találok, megfelel-e?

Figyelt kérdés

2023. júl. 8. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

Ha nem szoknyában tekesz, akkor jó a férfi váz.

400e-től a végtelenig gondolkodhatsz.

A méretet azért nehéz megmondani, mert a pl. a régi montikat collban, az outikat centiben adták meg, pár éve meg az S,M,L féle méretezés megy.

De ezek a méretek szinte semmit sem jelentenek. Csak az biztos, hogy az M-es már neked szinte biztosan nagy lesz. De nincs garancia arra, hogy minden S-es passzolni fog hozzád.

Egészen mást jelent pl. az M egy trkkingen, egy e-bike-on és egy outin.

Az első kérdés, hogy milyen bringát szeretnél, hogy akarod használni.

2023. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Azért nem kell egyből 400-ért bringa, főleg ha használt. :) 200-ért már nagyon jókat lehet találni. Milyen utakon mennél vele? Milyen gyakorisággal? Hétköznapokban is használnád? Mert pl ha nem ezzel jármál bevásárolni és aszfalton mennél, akkor fitness. Ha amolyan mindenes kell, akkor egy mindennel felszerelt trekking. Ha mondjuk földutakra vagy erdőbe is szívesen benéznél, akkor egy sportosabb crosstrekking...

Én is 165 cm-es lány vagyok, nekem a trekkingem 53-as (ez is jó, de lehetne kisebb is), a fitnessem 51-es, a országútim 47-es. Ezek a felsőcső méretek, általában így adják meg. De van ahol ez a "ruhaméret" van megadva, abból S-est érdemes nézni. De azért mindenképp próbáld ki, az a tuti, mert a testarányoktól is függ.

2023. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

2-es vagyok.

Ja, és minden bringám férfivázas, teljesen oké. :)

2023. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Két lehetőségen gondolkodom:

1. mindenes

2. kifejezetten túrázós, trekking vagy cross, bár földúton ritkán járnék, de előfordulhat

Elsősorban használt kerékpár, egy régebbi holland vagy olasz, akár országúti is lehetne.

Most egy régi montim van, ezzel járok mindenhova. Egy eléggé masszív kerékpár, erős gumikkal, de már viseltes és nem szeretnék elindulni vele hosszabb távra, bár eddig sosem okozott csalódást.

2023. júl. 9. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Rakd rendbe a mostani bringádat, ha olyan, amivel érdemes foglalkozni.

Mit jelent itt nálad a masszív? Nehéz, mint a malomkő?

2023. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!