Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ma már nem divat a 26"-os...

Ma már nem divat a 26"-os kerékméret?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy ma eltörött a biciklim alu váza. 16 éve használtam, végül is kiszolgált. Ezért mindenképp újat kellene vennem. Nézegetem a kínálatot és azt tapasztalom, hogy 26"-osból már nagyon szegényes a kínálat. 27-29-es kerékmérettel vannak inkább. Ezek jobbak? Mi az előnyük? Vagy miért ezekből árulják a legtöbbet?
2023. júl. 14. 19:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
86%

Lehet kapni 26-os kereket és ilyennel szerelt kerékpárokat is.

Egyszerűen felnőtteknek akik átlagos magasságúak nincs értelme 26-os kerekű kerékpárt venniük. Kicsi lenne nekik a kerékpár és sokkal lassabban is tudnának haladni.

2023. júl. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%
Néhány speciális felhasználáson kívül a 26-osnak csak hátránya van a 29-hez képest. A 29-essel ugyanannyi erőbefektetéssel gyorsabban mész, jobban átgördül az úthibákon, jobban csillapítja az egyenetlenségeket. A 26-osnak nagyon durva terepen, downhill versenyeken van némi előnye, de kb. ennyi. Városi biciklinek mindenképp 29-est vegyél.
2023. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
66%
Városi biciklinek semmiképp ne vegyél 29-eset, hanem 28-asat. Minek városba egy széles gumi, egy MTB?
2023. júl. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
43%
3: 28, 29, 622, 700c - ezek mind ugyanazt a méretet jelentik.
2023. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 MGéza ***** válasza:
47%
#4: Majdnem. Csak a klasszikus 622-es felnire nem megy rá a magas oldalfalú "traktorgumi", amitől 29-es lesz belőle. :)
2023. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
26%
Mint 5-ös is írta, a 29-es méret MTB-on használt "traktorgumi". Ez városban teljesen felesleges.
2023. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
76%

Igazából a 29er hátránnyá vallik ha nem vagy 180+ magas.

De ott a 650B!

Nem csak gyorsabbak de stabilabbak is. Ez a két lényegi különbség van az átlagos felhasználónak.

Olyanokba nem kell belemenni,hogy durva emelekdőkön kevésbé fogod kipörgetni...igazábol az 1x10 11 12rendszerek is inkább a nagy kerékhez vannak igazitva. Mert nem ugyabban az áttéle tartományban vannak.

A traktor gumi laza talajon elönyös azaz erdőben. Stb


Nincs semmi slick 29er-hez?

Elégnagy baj. Még egy minusz pont!

2023. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Pont a hegymászás lett volna a kérdés. Hegyen lakom, így oda minden nap fel kellene vele másznom.

180 cm magas vagyok.

Nem terepes széles gumis MTB-t keresek (eddig sem ilyenem volt), de nem is kizárólag aszfalton használnám. Megyek földúton, időnként erdőben is. Így valami cross lenne nekem az optimális.

A sebességet amúgy nem a váltó áttételezése szabja meg? Sík jó úton, ahol lehetett a 26-ossal is mentem 40-es sebességgel. Ennél gyorsabban nem biztos hogy feltétlenül szeretnék, nem éreztem lassúnak. Na meg, a 26-oshoz most van egy csomó alkatrészem. Pl pont most, pár száz km-rel ezelőtt cseréltem komplett Shimano agyas kerekeket. Ha áttérek más méretre, ezeket sem tudom felhasználni... ez is kicsit hátráltat a váltásban.

Most 27,5-eseket nézegetek, amin elöl is hagyományosan 3 fogaskerék van. A 29-es nekem bazi nagynak tűnik.

2023. júl. 15. 08:02
 9/39 MGéza ***** válasza:
100%

180 centihez már nem olyan bazi nagy az, mondjuk én is elképedtem mekkora, pedig hagyományos 622-es cross-trekkingel mentem, a srác pont az enyém mellé rakta be a kerékpárszállítóba. Igaz, az enyém 46-os vázú volt, az övé nyilván nagyobb, de ugyanilyen kontraszt van az 51-es outim és az átlag 56-60centis vázak között, szóval viszonyítási alap kérdése is. :)

Amúgy 27,5 ideális választás lehet neked, de azokba jellemzően terepesebb gumikat lehet csak kapni. Legideálisabb lenne talán cross-trekking 42-47-622 gumikkal, 36-622 még szódával elmegy terepen, de óvatosabban, mondjuk döngölt földúton azzal sincs probléma.

De amúgy lesz aki majd a fitness meg a gravel mellett fog inkább érvelni szerintem, ami picit érthető, hiszen komolyabb terepet leszámítva a súly komoly tényező, aszfalton meg haladósabb.

2023. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Inkább aszfalt néha földút az inkább gravel mint cross.


Sebesség nem a válto áttét elezes szabjameg. Gondolj bele ha elöl van egy 40 tányérod hatul egy 10. Akkor egy tekeréssel melyik kerék fordul többet a 26" vagy 29" azaz melyikkel teszelmeg több utat?

(Nem fogom kiszámolni) de logika szerint a 29" nyer.

Amugy 650B is ezen oknál fogva gyorsabb.


Én amugy nem vennék 29er-t egészen prozai okból. Nem férbe vele a liftbe...

Amug nem adnak hozzà egy hordárt vagy másik liftet (ami amúgyis kéne mert folyton elbaxodik) addig ez is szempont.

2023. júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!