Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Meddig fog fájni a hátsóm?

Meddig fog fájni a hátsóm?

Figyelt kérdés

20 év után vettem egy bicot. Tekertem vele 5km-et,de úgy kidorzsolte a *csámat, hogy majdnem leajultam félúton. Csak azért szedtem össze magam,mert haza is kellett jönnöm. Nem is a kidorzsoles a legnagyobb baj,hanem hogy rohadtul nyomta a kloakamat. Fáj a *csa csontom,mint a szemét. Olyan prosztatamasszazst kaptam, azóta orgazmusom van. Egyik haverom azt mondta,hogy ehhez hozzaszokik majd a bullom, de lehet rá parnasabb ülést venni. Vettem,de egyelőre rá se bírok ülni.


A kérdés,hogy tényleg csinálni kell,aztán majd megszokja a s*gem?


2023. júl. 20. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az enyém nem szokta meg, párnás ülés miegymás ki lett próbálva, így eladtam a bringám.
2023. júl. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már 5km után fáj, akkor ott valami nem stimmel. Nézd meg hogyan kellene beállítani a nyereg magasságát, dőlésszögét (vízszintesen legyen), stb. Vannak videók, leírások a beállításról.

Akármilyen finom pihe-puha székeken, fotelekben ültél eddig, ennyi idő után (bár azt nem írod mennyi idő után, de negyed-fél óránál több nem lehetett 5km) nem kellene még érezned se, hogy kényelmetlen.

Esetleg a nyereg lehet nagyon régi (eredeti 20 éves??), de még akkor se kellene 20 perc után fájnia.

2023. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Testsúlyod normális? Értelemszerűen ha elhízott vagy, akkor jobban nyom az ülés.
2023. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
180 magas,78 kg. A bíró vadi új,én nem bicoztam 20 éve 😀
2023. júl. 20. 22:24
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy ez egy Mountain bike, nem tudom,szamit e.
2023. júl. 20. 22:27
 6/14 anonim ***** válasza:

Prosztatád is van meg .csád is? Miféle szerzet vagy te?

Jó az a bicikli alád? Ha nem, akkor tök mindegy, hogy mennyit mész vele, mindig fájni fog.

2023. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 MGéza ***** válasza:

- Ha kidörzsölte, akkor össze-vissza fészkelődtél rajta, ami eleve nem jó.

- Ellenőrizd, hogy a kerékpár mérete biztos jó neked, vagy csak szemre vettél egyet ami tetszett? Erre számtalan kalkulátort találsz.

- Nyeregmagasságot állítsd be úgy, hogy a cipőd orra érintse csak a talajt.

- Vegyél betétes alsót kerékpározáshoz: Boxer, satöbbi nem jó, csúszkál, kivörösödsz tőle, beleizzadsz.

- Nyeregválasztás, csere. Az alap gyári nyergek ritkán jók valamire, főleg a monti nyergek amelyek keskenyek és kőkemények szoktak lenni. Mérd le a farcsont távolságodat és kicsit szélesebbet vegyél, lehetőleg ergonómiai kivágásosat. Mindenkinek más válik be, sokan esküsznek a Wittkop Medicus vagy a Selle Monte Grappa Argora, mint nem túl költséges megoldásra. A Selle Italia ergonomikus nyergei is jók, csak ehhez képest költségesebbek, 15-35k közötti árazásúak.

2023. júl. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amíg nincs nyeregbeszokva a segged, addig kár vásárolgatni
2023. júl. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Aham,tablazat alapján az én méretem. Hát próbálgatom, aztán lehet megszokja,de szerintem biztosan veszek egy puhabbat. Köszi a válaszokat!
2023. júl. 21. 10:30
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem biztos, hogy a puhább nyereg jobb lesz... Én azt tapasztaltam, hogy a nyereg megfelelő mérete (szélesség ÉS hosszúság) és beállítása SOKKAL többet számít!

Nekem az 5. nyereg volt az, ami igazán jó volt, minden szempontból kényelmes. Na, az kb. 20 ezer forint volt.

Nyilván nem akartam 100 ezret csak arra költeni, hogy a nyergeket próbálgassam... de van több bringás bolt is, ahol van tesztnyereg program!

Letettem 10.000 ft kauciót, és ezért akárhány nyerget elhozhattam, egyenként 2 hétre. Így ki tudtam próbálni, mert az a nyereg, amire felülsz, és kényelmes, nem biztos, hogy 100 km környékén is az lesz...

Csak azt sajnálom, hogy mire megtudtam, hogy van ilyen program, már vettem 2 nyerget, ami a neten meg a boltban jónak tűnt, aztán mégsem lettek azok. Amiket tesztelni elhoztam, abból a harmadik 100 km-en is jónak bizonyult, azt vettem meg végül.

2023. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!