Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem kick-box edzésre...

Elkezdtem kick-box edzésre járni. Pár hónap után elkezdett fájni a mutató ujjam bütyke. Valakinek van ezzel tapasztalata? (boxing-knuckles) A többi infó lent.

Figyelt kérdés

Az egyik edzésen már annyira fájt, hogy nem tudtam folytatni az edzést. 2hete nem voltam edzésen, de még mindig fáj. Külföldi oldalakon "boxing knuckles" -ként hivatkoznak rá, de nem találtam magyar megfelelőjét. Van akinek volt hasonló problémája? Mennyi idő után múlt el? Milyen gyógymódot alkalmazott rá? Nagyobb bajt csinálok, ha ráedzem?


Jó minőségű kesztyűben edzem ami 16oz.Fekete-nadálytővel kenegetem, de nem sokat segít a gyógyulásban.


(Grappling típusú küzdősportokban, már van tapasztalatom nem hiszem, hogy alacsony a fajdalomküszöböm)



2023. márc. 13. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Mit mond az edződ?
2023. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Én a heavy baget is kesztyű nélkül ütöm, és 14 unciás kesztyűm van. Nekem még sosem fájt vagy okozott ez problémát. Nem írják fórumon, hogy erre mi a megoldás?
2023. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak a fekete nadálytőt a jegelést és a pihentetést mondják...:(
2023. márc. 13. 20:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes elmenni orvoshoz, egy röntgent vagy ctt csinálni nincs e valami sérülés
2023. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Edződ??? Mit mond?
2023. márc. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem vele, az utolsó edzésem óta.
2023. márc. 14. 06:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Irány egy orvos
2023. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Amikor nekem volt sportsérülésem, akkor én azonnal az edzőmhöz, aztán pedig egy reumatológushoz fordultam, eszembe nem jutott volna végzettség nélküli kommentelőket kérdezgetni a gyakorikerdesek.hu-n, ezzel is odázva a probléma megoldását.
2023. márc. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8 ne provokáld logikával
2023. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az orvoshoz szaladgálás híve, apró dolgok miatt. Mióta pihentetem javul. Csak érdekelt, hátha van valami módszer, amivel felgyorsíthatom a gyógyulást. Illetve valami trükk, hogy ne forduljon elő többet. Ha be lenne dagadva és egész nap ugyan úgy fájna mint 2hete, nyilván már elmentem volna orvoshoz.
2023. márc. 14. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!