Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha a kerékpár pedálja nagyobb...

Ha a kerékpár pedálja nagyobb megerőltetésnél (gyorsításnál, vagy lejtőn felfele menetben) "ugrik" a fogaskeréken, annak mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nagyobb erőkifejtésnél olyan, mintha a fogaskerék nem tudná rendesen megfogni a láncot, és a pedál ilyenkor előre ugrik egy rövid mentet. Egy éves bringáról lenne szó. Mindenképpen szervizbe fogom vinni, de már most kíváncsi arra, hogy nagyjából mire számíthatok majd...előre is köszönöm a válasz mindenkinek.

2023. júl. 28. 06:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elkopott a lánc és / vagy a fogaskerék. Esetleg szorul a lánc egy csapszege, az is tud ilyet produkálni. Mikor volt utoljára tisztítva?
2023. júl. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BlackSword ***** válasza:
100%
Lánckerék... de igen, ahogy az egyes is írja valami elkopott, vagy a lánc, vagy a lánckerék... időnként nem ártana beolajozni...
2023. júl. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A kerékpárt le szoktam mosni nedves ronggyal, és slaggal, a láncot is olajoztam már kétszer, de külön a fogaskereket/láncot még nem tisztítottam...
2023. júl. 28. 08:13
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Egy éves bicajon ezek nem koptak el... Szorulhat a lánc, ha végignézed, akkor ez egyből látszik. Legjobb lenne garanciában megcsináltatni, ha elég drága volt a bicaj, akkor lehet, hogy még tart.
2023. júl. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a láncot 250 km-ként érdemes olajozni, meghálálja hosszú távon.


Ugyanígy nagyobb eső után, vagy ha telimegy porral, homokkal. (persze előtte tisztítás)

2023. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat, segítséget! A bringa egy Merida Crossway 20-as, amit még tavaly nyáron vettem Vácott utolsó darabként, mert már tavaly is kifutott szériának számított, nagyon kevés helyen lehetett kapni belőle és beleszerettem egy sárga színűbe (Budapestről utaztam le érte vonattal) ráadásul hab volt a tortán, hogy Szép-kártyát is elfogadtak a vásárlásnál. Mindenképpen vissza fogom vinni, mert talán még érvényes rá a garancia...
2023. júl. 28. 09:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit használtad? Ha sokat (3000km - ami 1 év alatt nem is annyira sok) és sosem kented, akkor simán elkophat 1 év alatt.

Lánkerék az, nem fogaskerék!

Vagy elkopott a lánckerék, vagy a lánc túl hosszú, vagy a váltó nem elég erősen feszíti.

Ha kopás, akkor lánckerék csere, lánccsere.

2023. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

#6

A garancia általában nem vonatkozik a kopóalkatrészekre.


Simán lehet hogy elkopott a lánc és a lánckeréksor 1 év alatt hogyha nem volt rendszeresen tisztítva és olajozva.

2023. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!