Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cross trekking kerékpár...

Cross trekking kerékpár átalakítása vagy új bringa?

Figyelt kérdés

Abba a problémába ütköztem, hogy két évvel ezelőtt vettem egy Merida Crossway 20-D biciklit, mondván majd túrázgatok vele, viszont az utóbbi időben rájöttem, hogy az országútizás sokkal jobban tetszik.


Eladni a mostanit nem akarom, mert egyébként nagyon szeretem, ezért gondoltam rá, hogy esetleg mennyire konvertálható ez a kategória egy országúti kerékpárrá. Váz (nehezebb) miatt esetleg problémás, keskenyebb kerekek, kos kormány vagy a váltó/váltókar cserés gondolom, tengelytáv is nagyobb. Vagy akkor inkább vegyek használtan egy komplett országúti biciklit használtan?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. aug. 11. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem konvertalhato, egy orszagutinak teljesen mások az arányai. Ráadásul sokba is kerülne az átalakítás. Add el és vegyél egy rendes országútit.
2023. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél használtat, csak annak látom értelmét.
2023. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszaitokat!
2023. aug. 11. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is másikat vennék. Bár tudnál csinálni belőle nagyon sok pénzért valami hibridet, de sosem adna azt az érzést mint egy igazi outi, valószínűleg nem lenne jó semmire.
2023. aug. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
MI akadályoz meg abban, hogy két biciklid is legyen? :)
2023. aug. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Semmi. Anyagilag sem lenne probléma, habár 200-250 ezret most nem szívesen költenék el.
2023. aug. 12. 11:04
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
75%
Vegül is átalakíthatod, ehhez mindössze kb. az összes alkatrészét kell cserélned (esetleg a pedál maradhat)...
2023. aug. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MGéza ***** válasza:
Sokan építenek cross vázra gravel kerékpárt, de outit esélytelen. Szóval teszel bele egy merev karbon villát, a többi kb esélytelen, csak a hajtásrendszer újratervezésével tudsz outi-gravel kormányra váltani. Ha a cél egy gyorsabb all-terran fitness akkor megérheti, egyébként engedd el az ötletet, igazi outi nem lesz belőle.
2023. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!