Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez a lakat milyen minőséget...

Ez a lakat milyen minőséget képvisel?

Figyelt kérdés

[link]

Mindenképp olyat szeretnék, amihez van sodrony, hogy mindkét kereket rögzíteni tudjam. Árban meg nagyjából ez a határ, amit még szívesen rászánnék.

Ez a típus ilyen?

Igen, tisztában vagyok vele hogy nincs ellophatatlan bicikli, stb-stb.


2023. aug. 16. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért biztos jó de hasonlót kapsz azért olcsóbban is
2023. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pl.?

Decathlonban néztem, ott volt Abus, meg saját márkás. Hát nem volt nagyságrendekkel olcsóbb!

2023. aug. 16. 13:53
 3/12 MolotovPunk ***** válasza:
Hasonló kinézetű Abus meg Btwin lakatok között is vannak ám jók. Egyébként az Abus német gyártmányú lakat, a Btwin meg francia.
2023. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele. Nem a gyártó országát kérdeztem. Azt se kérdőjeleztem meg, hogy egy Abus ne lenne jó.

Arra írtam, hogy állítólag olcsóbban kapok hasonlót. Az Abus 25 volt hurokkábel és tartó nélkül Azt külön meg kell venni. Úgy meg már tényleg nem olcsó. A Btwinnek nem emlékszem a pontos árára, de az is nagyjából ilyesmi, 20 körül volt kábel nélkül.

Neten találtam no-mane lakatokat. Valóban ezek már vannak 10-15e-ért is. De gyakorlatilag semmi infó nincs róluk. A forgalmazó sem igazán ad meg túl részletes specifikációt.

Így még mindig kíváncsian várom, hogy melyik az, ami hasonló és árban sokkal olcsóbb. Mert én nem találtam ilyet. De ha valóban van, annak csak örülnék.

2023. aug. 16. 14:55
 5/12 MolotovPunk ***** válasza:
Nekem van viszonylag vastag Btwin U lakatom, elég erős. 3 hónappal ezelőtt vásároltam ha jól emlékszem 6 ezer Ft körül.
2023. aug. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

6000-ért én csak ezt látom a kínálatban: [link]

Műszaki tartalomban közel nem hasonló azzal, amit kérdeztem.

2023. aug. 16. 15:04
 7/12 MolotovPunk ***** válasza:
Igen, nekem ilyen van. Nyilván van ettől komolyabb is, de 10.000 körül szerintem már veszel jót, jobbat. Az U lakatok általában nem túl olcsók amúgy sem. Főleg ami két záras.
2023. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elmentem Decathlonba. Gyalog 5 percnyire lakom tőle. Megnéztem ezt a 6000-est. A semminél biztos jobb, de nekem nem tűnik úgy, hogy túl nagy ellenállást fejtene ki, ha valaki le akarná verni.

Volt hurokkábeles típus is szintén saját márkásba. Jó vékony volt hozzá a sodrony. Ez 15.000, de még egy nyamvadt tartó sem jár hozzá. Azt megveszem és már közel egy 20-asnál vagyunk... Ennek tükrében nem tűnik olyan rossz vételnek, amit linkeltem. Esetleg még ezt néztem, de árban szerintem ez már nem különbség. [link]

2023. aug. 16. 20:36
 9/12 MolotovPunk ***** válasza:
Kryptonite lakatok amúgy jók, de azok sem adnak 100% biztonságot.
2023. aug. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ennél komolyabbat ezért is nem akarok venni. Létezik Abus 80.0000-ért is. Hiába a majdnem vághatatlan keményített hiper-szuper vaskos edzett acél, ha a tároló, amihez felénk rögzítem, nagyon gyenge. Akkor már elég azt átvágni. Egy kisujj vastagságú horganyzott csőből hajtogatott tároló meg nem nagy kihívás egy csapszegvágónak.

Arra talán jó ez, hogy a bolt előtt az alkalmi tolvajokat visszatartsa. A biciklit amúgy sem lépcsőházban, vagy utcán tárolom egész éjjel. Munkahelyen annyira nem félek, hogy elvinnék. Sokszor ledöbbenek, hogy ott egész komoly bringákat olyan tyúkbelekkel kötik ki, amit egy kombinált fogóval esélyes átvágni. Na meg váztáskát, komoly tölthető ledes lámpákat, computert simán rajta hagyják. Én ezeket is mindig leveszem. Egy mozdulattal feltűnés nélkül 2 mp alatt el lehetne lopni.

2023. aug. 17. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!