Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi értelme van vonattal...

Mi értelme van vonattal kerékpárt szállítani?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha nem ingázol, költözés, műszaki hiba stb. miatt viszed, hanem azért viszed vonaton a bringát, hogy X helyen sportolás céljából bringázz, pl. budapestiként elmész Szobra.


Adná magát, hogy nyugis környezetben tekerjen egy ember, de ennek ellentmond, hogy a döntő többség a budapesti pokolból szintén túlzsúfolt helyekre (Dunakanyar, Balaton, Velencei-tó) megy ilyen módon, nem pedig mondjuk Mezőtúrra.


2023. aug. 18. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pl azért, mert a környéket unom, új helyeket szeretnék felfedezni.
2023. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Én azért, mert a budapesti forgalom, lámpák, autók, gyalogosok egyrészt az idegeimre mennek, másrészt vonattal 15 perc a város széle, ahonnan már lehet rendesen menni, kerékpárral meg egy óra.

Vagy pl. vidéki ismerősökkel megyünk túrára, mondjuk Albertirsa indulással, és megyünk egy 100-as kört, akkor nekem ha odáig meg onnan haza is tekernék, egyrészt nagyon korán kellene kelnem és nagyon későn érnék haza, másrészt az már 200 km felett lenne, ami nekem sok egy napra, harmadrészt nincs is normális út Albertirsáig.

2023. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Én is azért mert már unom a környékbeli helyeket. Idén nyáron pl nagyon sokszor mentem a Balcsihoz bringázni, voltam Tata környékén, Velencei tónál. Sokkal változatosabb így. A Dunakanyarhoz pl nem vonatozom, oda eleve bringával megyek.

Mezőtúrra vonatozni már túl sok idő, kiesik, korán kéne reggel indulni, rámegy az egész nap. Jók nekem ezek a közeli helyek. Azért a Tisza tóhoz elvonatoztam, az klassz volt, de ez ritka.

2023. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Új, érdekes vidékek + a budapesti forgalom idegörlő sportoláshoz.


Annyival egészíteném ki, hogy az általad példaként hozott környékek tipikus turistacélpontok, amiket én messziről kerülök, nem szeretem az embereket.


Az utolsó 5 hely, ahová Budapestről vonattal utaztam, hogy ott biciklizzek: Putnok, Jánosháza, Adony, Nyíregyháza, Balassagyarmat

2023. aug. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Én vidékiként vidékre is megyek néha vonattal. Ha elmegyek 100 km-t vonattal, akkor hazafelé kétszer annyi helyet tudok megnézni, mint ha itthonról mennék egy 100-as kört.

A másik, amikor valami híresebb biciklis helyre megyek. Ha például a Bubán akarok végigmenni, akkor elmegyek vonattal Pestre, onnan Balaton és onnan haza szintén vonattal.

2023. aug. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

"a döntő többség a budapesti pokolból szintén túlzsúfolt helyekre megy"

Jó de a budapestiek olyan buták, hogy az a butaság mértékegysége!

A buta blogger - aki életében 1x kerékpározott - felírja a szeretlekmagyarországponthura, hogy jajj milyen szép ez a Szob, hát menjetek el ti is. Aztán elolvassa a buta budapesti és elmegy, mert azt írták a neten hogy szép. Ötlettelenül, gondolattalanul, anélkül, hogy utánanézne, csak megy mint a vak ló a csutában (budapestieknek: kukorica tábla), mert azt írták a neten. Ha pedig 3 méternél távolabb kerül a civilizációtól (szilárd burkolatú út, közelben buszmegálló/vasútállomás, legalább 2 fagyizó hogy lehessen választani és egy IKEA sem árt ha van 100 méteren belül.

Én kétszer vittem el budapesti ismerősöket kerékpározni. Először és utoljára. Minden kereszteződésnél pánikroham, hogy fú aztán most ez már mordor felé visz és sose fognak már hazamenni, itt fogja a meszzi-messzi vidéken szétmarcangolni őket valamiféle soros-bérenc lidérc. Na akkor elővettem a szivatós énemet és bevittem olyan ösvényekre őket, hogy a harmadik kanyar után már azt sem tudák megmondani merre van a kerékpár eleje.

Szociológus haverral beszélgettem erről sokat. Ő vidékről került Budapestre és tudományos szinten is ugyanez a véleménye. Az a város és az ott lakók burokban élnek és nem is létezik nekik semmi más mint az az élet. Nem is hajlandók más féle világba elmenni, csak hasonló környezetbe, mert ott érzik otthon magukat.

Én azért viszem vonattal a kerékpáromat, mert szeretek elmenni nagyon sok helyet felfedezni (geocaching, geotornyok, urbex, stb) és ezek bizony a környékemen már elfogytak.

2023. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

Nem mindenki akar sportolni; a kerékpár elsősorban közlekedési eszköz. És teljesen logikus, ha eltekerek az állomásra, onnan vonattal a céltelepülésre, majd az ottani állomásról szintén kerékpárral megyek a célomhoz -majd ugyanezt visszafelé is...

Vagy ha szabadidős/sportcélokból kerékpározik valaki, akkor nincs kedve még plusz 100 km-t tekerni ahhoz, hogy odaérjen ahol kerékpározni szeretne, hanem egyszerűen odautazik és ott teker, ahol szeretne...

2023. aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MGéza ***** válasza:

Pontosan. Nem mindenki akar sportolni, vagy úgymond "teljesítmény túrázni", hanem egyszerűen csak el akar menni egyedül vagy a családdal a Velencei-tóra, a Balatonra, a Dunakanyarba, vagy akárhová máshová és egy jó, lazulós kirándulós, kikapcsolódós tekerést akar beiktatni.

Vagy én például aki rendszeresen sportolok, de mondjuk el akarom menni innen az Alföld közepéről bárhová és mondjuk, nem akarok 10-40k forintért egy éjszakára szállást bérelni, akkor nekem is jó megoldás, ha felrakom a kerékpárszállítóra az első hajnali vonatra, este meg hazamegyek.

2023. aug. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van aki nem akar a betonúton megdögleni, és szobnál leszedi a vonatról, majd megy az erdőbe. Visszafelé szintén.
2023. aug. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!