Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van e értelme a teleszkópnak...

Van e értelme a teleszkópnak a kerékpárokon ami napi használatban ha van melyiket érdemes meg venni a belépő kategóriában?

Figyelt kérdés
Tudom létezik kismillió egy teleszkóp árban minőségben súlyban anyagban stb. Sikerült vennem egy Trekking kerékpárt merev villásat jó áron használtan. Sokat nézegettem a hirdetéseket és valynem lett is egy teleszkópos csak a tulaj úgy volt vele hogy csak árulni akar nem eladani így nem igazán volt együtt működő. Lényeg az hogy én napi szinten használom a kerékpárt 10km-t ingázok vele főleg aszfalton de benéz időközönként "városias környezet" járda szigetek pl. Így belém bújt a kisördög hogy át építetném első teleszkóposra a kerékpárt de olyanra ami legalább egy évet ki bír karbantartás nélkül.Tudom hogy a belépő szint acél rugót tartalmaz. De a kérdésem az lenne hogy megéri e az efféle át alakítattás ha igen melyik az ajánlott márka ami megbízható

2022. dec. 17. 17:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem nincs, de van két barátomnak akikkel rendszeresen tekerünk együtt, ők folyton lockolják, mert semmi szükségük rá a városban. De voltunk velük Balaton körön, akkor sem kellett. Egyszer a Csepel szigeten tévedtünk egy hatalmas gödrökkel teli földútra, na akkor egyszer használták. De igazából csak plusz súly és plusz egy dolog ami tönkre tud menni. Akkor van értelme ha sokat mész terepen.
2022. dec. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
semmi értelme , mtb van értelme ( fox , rockshox ) . nekem van fitness bringám semmi + nem jelentene rá a teló , van enduró és xc bringám is ott jól jön a teló
2022. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ezekhez a bringákhoz csak olyan teló kapható, amit nem érdemes megvenni.

Városban semmi szükség telóra. Ha van telő, akkor is meg kell tanulnod megemelni a kereket padkázásnál.

2022. dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nekem a biciklim gyárilag tele... akarom mondani rugós villás. Ilyen van rajta: [link]

Most 10 év után kellett vennem másikat, mert az eredeti nagyon kikotyogósodott, nem lehetett már egyenesen menni vele. :D

Én rendszeresen használom, csak emelkedőn zárom le amikor erőlködnk kell.

Be kell állítani a súlyodnak megfelelően és akkor egész frankón kiszedi az egyenetlenségeket. Látványosan, érezhetően kényelmeletenebb vele menni ha lezárom.

De nem halnék bele ha nem lenne. Van merev villás bicajom is, azzal is járok rendszeresen.


A kérdés az hogy anyagilag megéri-e az átalakítás? Legalább 30k egy villa és még ennyi biztos van a munkadíj. Meg egyáltalán át lehet-e alakítani az is kérdéses.

2022. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#4 elvileg lehet mert létezik belőle vagy létezett teleszkópos is. Csak engem az bizonytalanít el hogy nincsen rajta gumi harang ami védené mert én minden féle körülmények hadználom tényleg a biciklit.
2022. dec. 17. 19:33
 6/20 anonim ***** válasza:

Végigböngésztem a kínálatot, egyiken sem látok.

Beraksz a nyereg alá egy rongyőt és néha letörlöd a becsúszószárat oszt jóvan.

Ha lenne rajta harmonika az lenne az első ami leszakad és azt cserélni csak teljes szétszedésel lehetne.

2022. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
#6 Az nem lett volna probléma a szétszedés mivel évente lesz karban tartva a kerékpár.De ez lesz majd ha rá adom a fejem.
2022. dec. 17. 20:01
 8/20 anonim ***** válasza:
Egy ilyen telót nem kell minden évben szétkapni.
2022. dec. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#8 nem is lett volna de átnézve úgy is át lett volna a kerékpár így ha "lett volna gumiharangos" nem lett volna baj ha pótolni kellet volna
2022. dec. 17. 20:07
 10/20 anonim ***** válasza:

Gumiharang már 20 éve nincs a csúcs telókon és szép lassan lekerült szinte az összesről.

Akár van, akár nincs, 3000 km után nem árt tisztítás. De egy sima acélrugót villa tényleg el tud menni egy évik karbantartás nélkül.

Mindegyik villa leírásában szerepel, hogy a becsúszót minden tekerés előtt/után le kell törölni.

2022. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!