Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tubless gumit lehet hosszútávo...

Tubless gumit lehet hosszútávon belsővel használni? Lesz érezhető különbség?

Figyelt kérdés
2023. aug. 31. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de így semmilyen különbség nem várható tőle. Ha tervezed tubelessként is használni, akkor azt javaslom, hogy egyből vágj bele! Volt rossz tapasztalatom korábban belsővel használt gumi tubelessé alakításával. Voltak rajta sérülések, és a levegő valahol be tudott hatolni a gumi szerkezetébe, és pár helyen buborékok keletkeztek a futófelület alatt.

Tubelessnél szerintem érezhető a különbség. De nem mindenki egyformán érzékeny az apró változásokra.

2023. aug. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Nekem alapvetően nem tetszik a tubeless rendszer, viszont a jó gravel gumik mind ilyenek.
2023. aug. 31. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatod belsővel. Lehet, hogy kicsit nehezebben talál a helyére a perem. Felszereléskor nem árt egy kis szappanos víz, hogy könnyebben beugorjon a helyére. Én a helyedben a belsőbe tennék defektgátló folyadékot, mert a tubeless gumiknál nem elsődleges szempont a defektvédelem, mivel az a folyadék feladata. A gumi minőségéből fakadó változás akár így is érzékelhető lehet, ha eddig olcsóbb, hagyományos gumikkal jártál.
2023. aug. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
A tubeless csak egy lehetőség, nem kötelező belső nélkül használni.
2023. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha minden áron akarsz egy IGAZI durrdefektet kapni, akkor használj belsőt.
2023. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1,3 vagyok. Van friss tapasztalatom. Tubelessként már nem lehetett a Tufo Gravel Thundero gumim használni, ezért átraktam a trekkingemre. Ég és föld a különbség, életre kelt a bringa. Szerelni viszont szívás volt, még a szappanos víz sem volt elég. Szilikonolajjal sikerült végül rábírni a peremet, hogy a helyére ugorjon.
2023. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!