Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mountain bike single speed...

Mountain bike single speed átalakításban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Előre 46 fogas hajtóművet raknék, hátulra pedig egy 22 fogasat.

Csak nem tudom, mennyire jó ez az áttétel terepre.

Inkább terepen használom, ezért félek, hogy kicsit nehezebb lesz hajtani parton felfelé.


Egy táblázat alapján 2.1 arány még a felső határa a MTB ajánlott áttételeinek.

Valakinek van tapasztalata egy ilyen hajtással?



2023. szept. 14. 19:30
1 2 3 4
 11/32 Alex Fly ***** válasza:

@3: attól, hogy SS, még nem lesz fixi... Legalábbis semmi nem utal arra, hogy hátul a racsni helyett fix cogot akarna. Az egysebességes MTB pedig létező dolog, sok gyártónál is megtalálható -főleg az első túnájnerek idején volt elterjedt...

Az ajánlott áttétel 1:1,8 és 1:2,1 között van; konkrét példa pl. a Specialized Stumpjumper SS gyári 32/20 áttétele, 29-es kerekek mellett...

2023. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Valóban, a fixi nekem is szúrta a szemem. Egyszerűen single speed lesz, de annak értelmét nem látom.
2023. szept. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, írd már meg hogy milyen indíttatásból teszed ezt. Megesz minket a kíváncsiság. :D Tényleg el sem tudom képzelni miért jó egy monti váltó nélkül. A hatalamas kihívás, vagy mi? :D
2023. szept. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
55%

Addig amig következetesen fogaskereket írsz lánckerék helyett, nincs is értelme beszélni semmiről, látszik hogy totál fogalmatlan vagy.

A 46-22 az olyan a montin mintha a nagytányét, hátul meg a legkisebben mennél, vagy egyel felette. Terepre ennek semmi értelme, nem tudod kitekerni sehol.

A vázad milyen? Ejtőpapucsos? Akkor kell láncfeszítő is.

2023. szept. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak utálom a váltókat, a sok tárcsát a sok felesleges bowden-t, ami elromolhat/elállítódhat útközben, esetleg letörik a hátsó váltó(2-szer fordult elő).

Legtöbbször úgy érzem, hogy csak felesleges súlyt cipelek magammal. Előre 32t tárcsát teszek, hátra pedig 16t kerül.

Ez egy jó közepes fokozat számomra. Bárhol elmegyek vele és aszfalton is tudok vele normálisan haladni, már kipróbáltam.

2023. szept. 15. 16:38
 16/32 anonim ***** válasza:
62%

32-16 attetellel aszfalton? mint a majom a koszorukovon, ugy fogsz kinezni, csak tekersz mint a h.lye de nem jutsz sehova.


Tanulj meg valtani, tanulj meg vigyazni a bringara, szerelj fel valtovedot. A singlespeed monti letezo dolog, de trialozason kivul nem latom mas ertelmet.

2023. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Aha, jó, ok, rendben, szia!
2023. szept. 15. 18:10
 18/32 anonim ***** válasza:
ha alföldön élsz akkor simán jó az 1 sebesség . én gyereként cemping , bmx és 28es biciklivel jártam a határt majd megvettem az első mtb és onnantól kezdve soha többé nem használtam 1 sebességes szart
2023. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Addig jó míg nem fúj nonstop szembeszél...
2023. szept. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

2:1 mekkora kerékkel?

26':pőrgetős lesz.

650B':ha ne mész hegyre már okésabb.

29Er': hegyre fekejtős de gyors sem leszel viszont lassu sem.

2023. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!