Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mountain bike single speed...

Mountain bike single speed átalakításban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Előre 46 fogas hajtóművet raknék, hátulra pedig egy 22 fogasat.

Csak nem tudom, mennyire jó ez az áttétel terepre.

Inkább terepen használom, ezért félek, hogy kicsit nehezebb lesz hajtani parton felfelé.


Egy táblázat alapján 2.1 arány még a felső határa a MTB ajánlott áttételeinek.

Valakinek van tapasztalata egy ilyen hajtással?



2023. szept. 14. 19:30
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Na egy kis update!


Előre 38T került, hátra pedig 16T. Ez a bicó olyan lett, mint valami dirt jumper. Imádom😃

Terepre van egy másik 29" montim, ez 26 colos. A single speeddel már csak a városban járkálok, leginkább a járdán, szóval felesleges a sok sebesség.

Érezhetően könnyebb lett, sokkal jobb vele ugratni. Csak a hátsó féket hagytam meg, semmi sallang.

Rohadt jó, hogy nem kell foglalkozni a váltással, kicsit feleveníti bennem a BMX korszakot. Most rá is kívántam egyre.

A következő projekt szerintem egy BMX építés lesz🙂👌

2023. okt. 27. 20:18
 22/32 anonim ***** válasza:
Nem jö a link.
2023. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Alex Fly ***** válasza:
" A single speeddel már csak a városban járkálok, leginkább a járdán,..." -remélem, csak valamit rosszul írtál.
2023. okt. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Nem írtam semmit rosszul.

A járdán kerülgetem a nagyikat és a mamikat. Mindenkire rákiabálok, aki az utamban van.

Egyébként meg, erre a legtöbb bicikli út a járdán megy.

A belvárosban pedig nincs is.

A villamos sineken szeretnéd, hogy menjek?!😃 Nem akarom kivasaltatni magam.

2023. okt. 28. 00:01
 25/32 anonim ***** válasza:
Kép?
2023. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
62%
Jesszus, a járdán? Na az ilyenek miatt utálják a bringásokat. :/
2023. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Tudsz olvasni barátom?!

A bicikli úton megyek.

2023. okt. 28. 17:15
 28/32 MGéza ***** válasza:

"Tudsz olvasni barátom?!


A bicikli úton megyek."

Ugyanakkor ezt írtad:

"A járdán kerülgetem a nagyikat és a mamikat. Mindenkire rákiabálok, aki az utamban van.


Egyébként meg, erre a legtöbb bicikli út a járdán megy.


A belvárosban pedig nincs is."

Ebből mi következik? Hogy kerekezel a belvárosban is és mivel ott nincs kerékpárút, te a járdán tekersz, ami mellesleg szabálytalan.

2023. okt. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Ha a belvárosban van dolgom, akkor kössem ki 1 km-re a biciklit, mert ott ér véget a bicikli út? Esetleg toljam az utam 70 százalékában?! Vagy hogy gondolod ezt?!😆 A belváros tele van biciklisekkel. Nincs más választásuk. A rendőrök sem kötnek bele senkibe.

A mamis/nagyis mondatomból pedig árad a szarkazmus és a végletekig eltúloztam, hogy a gyengébbek is érezzek a poént. Abszolút nem szabálytalan, ha nincs bicikli út és járható út sem. Mint mondtam a belváros azon szakaszán nincs autós forgalom sem, csakis kizárólag villamos közlekedhet ott. A sínek között pedig macskakővel van kirakva, ami ha jól emlékszem a szabályzatban is említve van, hogy ilyen esetekben használható a járda😏

2023. okt. 28. 19:42
 30/32 anonim ***** válasza:
Ja de csak 10km/h sebességgel.
2023. okt. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!