Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet bajom (vagy másnak...

Lehet bajom (vagy másnak baja) abból, ha olyan útvonalon csinálok Strava-szegmenst, ahol nem lehet szabályosan kerékpározni?

Figyelt kérdés

A hétvégén olyan úton tekertem, ahol kinn az idióta hármas tiltás (bicikli, traktor, lovaskocsi). Nem sokat, 2 km sem volt a táv. Korán reggel volt, forgalom alig, tüköraszfalt, széles sáv az út szélén, szóval igazából biztonságosabb ott kerékpározni, mint az Árpád hídi zárt kerékpársávon.


Csináltam egy szegmenst, gondoltam, ezen az útvonalon biztosan én leszek a local legend, meg a toplistán is előkelő helyet foglalhatok el. Hát ehhez képest a local legendséghez még megcsinálhatnám ezt a mutatványt úgy hússzor, a sebességi listán is csak az utolsó harmadban foglalok helyet az átlag túratempómmal (~23 kmh) 😂😂😂


A lényeg, lehet ebből baj, figyeli a rendőrség ezeket a platformokat? Illetve ha igen, honnan tudhatják biztosan, hogy nem futottam vsgy segédmotoroztam az útszakaszon?


2023. szept. 20. 11:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván a tiltás az idióta, nem az, aki megszedi, aztán azon retteg, hogy a TEK informatikai osztálya a Stravát böngészgeti, hogy ki bringázott pirosban, ekkor felkiált az ügyeletes, hogy KAPÁS VAN, megszólal a sziréna és a szolgálatban lévő csapat rohan a felszereléshez, aztán szaladnak a helikopterhez, amiből félig kiszállva türelmetlenül hangosan kiabál a vezető kommandós, miközben tereli befelé az embereket. Az út közben feszült csend, a két sorban egymással szemben teljes felszerelésben ülő feketével festett arcok szigorúan merednek előre. Amikor föléd érnek, ahogy a tilosban bringázol kicsit eléd repülnek, majd a helikopter gépfegyvere tüzet nyit a bringád előtti 4-10 méteres területre, előtted a betonon pattognak a kilőtt királydinnye tüskés termései, amint közéjük hajtassz hatalmas szizzenést hallassz a gumik felől, majd felborul a világ. Arra eszmélsz, hogy az úton fekszel, miközben a kommandósok kötélen ereszkednek le sorban, majd egyikük egy célszerszámmal elvágja a láncodat, míg másikuk lehúzza az SPD cipőidet.

-Célpont semlegesítve, helyszínt kiüríteni - ordítja a csapatvezető, majd egy zsákot húznak a fejedre és ismeretlen helyre szállítanak, további sorsod lényegtelen, többet nem látod a napfényt, még tévén sem.

2023. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
*megszegi.
2023. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1 A 20/1984 KM rendelet értelmében két feltétel együttes teljesülése szükséges ahhoz, hogy a közút kezelője kihelyezze a lassú járművek kitiltását jelző táblát:


- 6000 egységjármű feletti napi forgalom

- ne okozzon indokolatlanul nagy (általában 10-25%) kerülőt a lassú jármű sofőrjének


Az első teljesül jelen esetben, a második azonban nem: a két település között, azol közlekedtem, a tiltott főúton 4,75 km a távolság, míg kerülővel 11 km.


Vagyis a kérdéses szakaszon jogszabálysértő a tiltó tábla kihelyezése, ennél fogva aki nem veszi figyelembe, az nem idióta, hanem épp ellenkezőleg, demonstrál a törvényes állapot helyreállításáért.


A sztori amúgy jó 😂 Bár sejtettem, hogy egy piti közlekedési szabálysértésért nem kérik a CIA igazgatóhelyettesének közreműködését.


Komoly válasz esetleg?

2023. szept. 20. 12:12
 4/19 anonim ***** válasza:
Melyik út ez amúgy? Mert ha mondjuk autóút, akkor az a kitétel nem játszik, hogy mennyi lenne a kerülő.
2023. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4 Az autóút egész más, ott jogszabálynál (Kresz) fogva tilos kerékpározni, oda nem mennék fel, különben is minek, amikor semmilyen előnyt nem adna más útvonahoz képest.


Itt sima elsőrendű főútról van szó.

2023. szept. 20. 12:17
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Bajod nem lehet, legfeljebb flaggelik a szegmenst és eltűnik.
2023. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Jelentsd be a közútkezelőnek, hogy rossz a táblázás. De attól még be kell tartanod.
2023. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem, valami olyan kép él a fejedben, hogy a rendőrség egy kamuprofillal regisztrált az oldalra, előfizetett a prémiumra, majd minden héten egyszer egy kora délután, a rántott hús - rízs és a cigi után, de még a kávé közben az erre ráállított kolléga végignézi ezeket a szegmenseket, megnézi, ki ment az elmúlt egy hétben időt az adott útvonalon, az informatikus srácok csekkolják az IP-címet, majd a lakcímnyilvántartás adatainak ellenőrzése után megy ki a csekk.


Ennél egy kicsit komplexebb a kép. Ha meg is nézik ezeket a szegmenseket és a tiltott úton futott időket (megnyugtatlak: a kutya nem nézi a rendőrségen a Stravát - a munkatársak minimum 80%-a valószínűleg azt sem tudja, mi az), akkor is legfeljebb önmagában szabálysértés gyanúja merülhet fel. Ezerféle módon lehet manipulálni a rendszert.


Ezt követően a rendőrségnek fel kellene vennie a kapcsolatot a Stravával, hogy hivatalos úton beszerezze az adatokat, valamint meg kell győződnie azok hitelességéről szakértők bevonásával.


Így elvileg pár tíz-, de inkább százezer forint és jó pár munkaóra (ami alatt lehetett volna valóban súlyos és/vagy az állam számára nagy anyagi haszonnal kecsegtető bűncselekményeket felderíteni) elfecsérlése után elvileg minden készen is áll, hogy megírják a harmincezres bírságról szóló határozatot. Ha szerencséje van a bűnüldöző szervnek, ez akár a hathónapos elévülési időn belül megtörténhet.


Aztán közbejöhet még pár apróság. Ha a Strava nem áll kötélnek, és ilyen-olyan okokra hivatkozva nem teljesíti a törvényi adatszolgáltatási kötelezettségeit, akkor diplomáciai szinten folytatódhatnának az egyeztetések velük. Vagy megfellebbezed a kész döntést, mondván hogy a garázsban álló Simsonnal mentél végig az útvonalon, szabályosan. Na, ezt bizonyítsa be akármelyik Columbo wannabe, hogy nem így történt!


Tiszta haszon, nem? Minden adófizetői fillér jó helyre menne a történetben. Mennyivel nemesebb feladat kerékpárosbűnözőket kergetni, mint félrehúzódni az út szélén és szendvicset majszolgatni, amíg a trafiból összejön az aznapra előírt összeg.


Egy szó mint száz: ha ott és akkor nem kaptak el, akkor gyakorlatilag kizárt, hogy valaha felelősségre vonnának.

2023. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#7 Már megtettem 😄


Idézem a lényeget a vármegyei közútkezelő válaszából:


"...a X. számú elsőrendű főút forgalmi rend felülvizsgálatára és közúti biztonsági felülvizsgálatára 2020 évben került sor. Ezekben a kerékpárosok közlekedésével kapcsolatos észrevétel nem került megállapításra. A soron következő, 2025 évben esedékes forgalmi rend felülvizsgálatkor a kerékpáros tilalmi táblák szükségességét felülvizsgáljuk."


Mihaszna banda, még be is vallják, hogy büdös a munka 😂 Ezt a szöveget eljátszom majd én is, amikor a főnök megkér, hogy javítsak ki valamit. "Hmmm, rendben főnök, csakugyan lehet, hogy hibáztam, na mindegy, majd 2025-ben ránézek és ha úgy van, kijavítom." Kíváncsi vagyok, hogy még aznap repülők-e, vagy a törvényi határidőt azért betartják.

2023. szept. 20. 15:27
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem a te dolgod megmondani hogy hova kell tábla vagy hova nem.

Van a youtubeon egy hülye bringás futár/magátszerelőnekképzelő gyerek. Az is ilyen hülyén áll a kreszhez. Múltko írtam neki hogy azért be kéne tartani minimálisan néhány szabályt. Aszongya nem kell semmiféle kresz tudás a közlekedéshez.

Nem te vagy az bg? :D

Ha tiltás van és megszeged, akkor vállald a felelősséget! Ha félsz a lebukástól, büntetéstől, akkor miért reklámozod itt, ráadásul beazonosíthatóan?

Amikor elolvastam a verbális ámokfutásod csak annyi jutott eszembe: ez egy idióta.

És az a gond, hogy a normális kerékpárosokat is az ilyen idióták alapján ítélik meg...

Ha a jogtárat tudod lapozgatni, akkor az 1/1975-öt olvasgasd serényen!

2023. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!