Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárosnak nagy forgalmú...

Kerékpárosnak nagy forgalmú úton hogy kell szabályosan balra kanyarodnia?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ha nincs párhuzamos közlekedés, akkor a felezővonal mellé sorolok, ha meg van, akkor a belső sávba/a megfelelő kanyarodósávba. De ha nagy a forgalom és folyamatosan előznek balról, akkor mégsem vághatok a mögöttem lévő kocsi elé, hogy elkezdjem a balra besorolást. Ilyenkor mi a teendő? Muszáj közvetetten kanyarodni , vagy van egyéb szabályos megoldás?

2012. júl. 5. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
le kell szállni és áttolni. tegnap tanultuk éppen.
2012. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A leszállok plusz áttolom az mindig működőképes megoldás, lakott területen kívül a nagy sebességkülönbség miatt ez a kötelező (vagy a közvetett kanyarodás). Lakott területen belül ízlés dolga, én mondjuk jó előre jelzem a besorolási szándékomat és lassan betolom magamat egy lyukba. Hirtelen fékezésre vagy irányváltoztatásra nem kényszerítheted az autókat (sem), de sebességcsökkentésre igen, ez szabályos.
2012. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lakott területen kívül főútvonalon le kell szállni, és áttolni. Városban szépen jelzel, és behúzódsz, ahogy az előző írta.

Engem a napokban oktatott ki egy kedves idős sofőr, hogy határozottabbnak kellene lennem a biciklin, mert ez a bizonytalankodás nagyon veszélyes. Ugyanis megálltam az út szélén parkoló furgonja mögött, és megvártam, míg a mögöttem jövő kocsik elmennek.

Lelkesen magyarázta, hogy csak tegyem ki balra a kezem, és menjek, az autók el fognak engedni. Ja, és előtte nézzek a tükörbe!

Tényleg nagyon kedves volt, sűrű elnézést kérések közepette próbált a lelkemre beszélni.

2012. júl. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!