Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Láncotokra nektek milyen...

Láncotokra nektek milyen kenceficétek van?

Figyelt kérdés
Új láncot rakattam fel és nem szeretném elhanyagolni, hogy idő előtt tönkremenjen/rozsdásodjon tudjátok.

2023. okt. 3. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mucoff Dry Lube-ot használok, mert kevésbé koszolódik, mintha láncolajjal kenném. Cserébe kevesebbet bír, 150-200 km után újra kell kenni.
2023. okt. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
WD-40.
2023. okt. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egész gyűjtemény van, de egy bringa kivételével már csak csepegtetős viaszt (dry wax) használok. Nem koszolódik, ezért sokkal jobb szerelni, és lassabban kopik a lánc.

Néhány hátránya van. A láncot előtte teljesen zsírtalanítani kell. Általában 100-200 km-t bírnak márkától függően. Nem lehet bringázás előtt közvetlenül kenni, mert kell neki pár óra, míg megszárad.

2023. okt. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A WD40-et nagyon gyorsan felejtsd el! Az semmiresemjó!


Én régebben direkt ilyen bicajos lánckenő olajat vettem.

De aztán rátaláltam a láncfűrészhez való lánckenő olajra és elkezdtem azzal kenni. Az direkt olyan lánchoz van ami kapja az ívet rendesen, úgyhogy ha arra jó, akkor kerékpárláncra is megfelel gondoltam én. És bejött. Általános célra használt kerékpárjaimon tök jól teljesít. Csendesen, simán gördül tőle a lánc és sok-sok km (300+ km) után kezd csak el hangja lenni. Nem folyik, csepeg ki a láncból és az irányváltásoknál sem csapódik ki belőle.

2023. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 MolotovPunk ***** válasza:
Hanseline MTB csepegtetős láncolajat használok. Nekem bevált, olajozás után könnyű a tekerés és könnyű a váltás is a kerékpáron, viszont havonta kennem kell a láncot.
2023. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elején én is láncolajat használtam, aztán elegem lett az olajsárból meg a tiszítással járó mocsokból és áttértem a csepetgetős waxra. Ezzel kapcsolatban a 3-as válaszadó minden fontosat leírt, én azzal egészíteném ki, hogy 100-200km-t max országútin bír ki, de én montinál nagyjából minden 40 km-nél hosszabb túra után szárazra törlöm és újrakenem, mert a kosz ebbe is bele tud azért ragadni, bár messze nem annyira, mint az olajba.

Ellenérvként lehet felhozni, hogy a wax drága, de igazság szerint a minőségi láncolajak (pl. a Mucoff) ugyanennyibe kerülnek. A sima Shimano láncolaj meg egy kalap szar, 20 km után vastagon áll a láncon és a lánckerekeken a fekete dzsuva.

2023. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MGéza ***** válasza:
Jó drága ez a Mucoff... Mennyi időre elég a 120ml-es flakon?
2023. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7: nem figyeltem még, hogy meddig elég, szerintem az 50-es elég kb 15 kenésre. 2x120 ml ceramic-ot vettem a múltkor 7000-ért. A sima 2x120-as pakk 5800, de az is szokott akciós lenni.
2023. okt. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

WD-40 ügyben megjegyzendő, hogy van belőle speciálisan kerékpárláncra készült olaja (szürke flakonos), az kb. ugyanolyan, mint bármelyik másik láncolaj ebben az árkategóriában.

A kék flakonos klasszik verziót viszont tényleg nem szabad erre használni, mert csak ártani fog.

2023. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én 5 év csak viaszos főzést alkalmazom mtb kb 2x aszfalt bicón 3x többet kibír a lánc
2023. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!