Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire gyakoriak a bringás...

Mennyire gyakoriak a bringás balesetek (nemcsak autós, kátyú stb)?

Figyelt kérdés

Bicajjal közlekedem és idén nem tervezem letenni télen sem.


Viszont nem akarok 3-4 hónap kihagyást a sportban, de a környezetemben mindenki balesetezik mostanában, csoportokban is, Vas Kata is.



Nálatok mennyire gyakori ez?

Amúgy esésnél lehet valahogy védeni? Persze a sisak az alap.


2023. okt. 26. 21:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
2023. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Analfabéta vagy?
2023. okt. 26. 22:04
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Értelmetlen a kérdésed. Téged semmilyen formában nem érint az, hogy valakinek hetente van balesete, valakinek meg 10 év alatt nem volt egy se. Attól még simán lehet, hogy holnap esel egy nagyot.
2023. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Erről statisztika nincs, mert az ilyen balesetek jellemzően nem jutnak el a rendőrségig. Én pl 30 éve bringázom. Relstív sokat. Ez alatt (gyerekkoromat nem számolva) egyszer estem, de akkor két csontom törött. Valószínűleg olajfoltra mentem.
2023. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy ezekről nincs hivatalos statisztika se.

Viszont matematikailag a statisztika mondja meg az esélyeimet.


Van olyan, aki még nem törte semmijét bicajon? Mondjuk azok közül, akik látják a kérdést?

2023. okt. 27. 08:36
 6/21 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ milyen körülmények között biciklizel, illetve milyen stílusban. Ha kisvárosban ahol van bicikliút és nem mész 20km/h-nál gyorsabban akkor nem aggódnék. Hordj sisakot, világítsd ki magad rendesen, és ne várd, hogy az autós tudja magáról, hogy elsőbbséget kell adnia (gondolom feltűnt, hogy sokan nem szoktak) és akkor nagy baj nem lesz.
2023. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy nekem még nem volt rendes balesetem, de jött már belém autó úgy, hogy bicikliúton haladtam és elsőbbségem volt. Az autóút keresztezte a bicikliutat de szerencsére a végére lefékezett, csak kicsit jött belém nem kenődtem fel. Nem sötétben mentem kivilágítatlanul vagy ilyesmi. Gyakran stoptáblánál se állnak meg.
2023. okt. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm és Vas Blanka se autóval ütközött...


Neked volt már ilyenből több hónap problémád? Nagy esés?

2023. okt. 27. 08:48
 9/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem, legfeljebb kiszakadt a nadrágom és lehorzsoltam a térdem, nem rendes sérülések.
2023. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt 5 évben 50.000 km-t bicikliztem, egyszer se törtem össze magam. De ettől még te simán eleshetsz. De ugyanannyi az esélye annak is, hogy soha életedben nem fogsz elesni.
2023. okt. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!