Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpárok között miért van...

A kerékpárok között miért van megkülönböztetés a formában, kialakításban a női és a férfi vázak között? Magyarázattal legyetek szívesek.

Figyelt kérdés

Lehetőleg most osztás nélkül. Nem ebben a kategóriában osztottak, de úgy vettem észre, hogy mostanában sok itt a Gyk-n a troll.

A rendes válaszokat előre is köszönöm.



nov. 15. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Csak tipp, de nem biztos, hogy ezért, csak nők szoknyában is szoktak biciklizni is, és olyan vázzal, amilyen a férfi bicikliken van, az akadályozná.
nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

1# Jó tipp, egyik ok a szoknya. Le - felszállásnál pedig szoknya esetén kevésbé diszkrét látvány lenne a szokny@s hölgy.

A FF váz merevebb a felül "zárt" háromszög miatt nagyobb súlyt, terhelést bír alapból ez a kialakitás.

nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Még annyit a #2 válaszomhoz, hogy a le - felszállás könnyebb abban az esetben férfiaknak is a "női" vázra ha egészségügyi okból kisebb lábemelést, mozgástartományt tud elerni a használója. Lehet ez korábbi törés, csípő mozgás beszűkülése pl. Tehát férfiaknak is hasznos lehet
nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nekem is eszembe jutott a szoknya téma, bár szsz Magyarországon nem sok nőt láttam szoknyában kerózni. Filmekben, videoklipekben igen - az olyan idilli.

Mindenesetre én nő vagyok (nem szoknyában szoktam biciklizni 🙂) és férfi vázas bicin egyszer vhogy leestem előre a nyeregről és nagyon bevertem a vázba a... hogy is mondjam... az os pubist (szeméremcsontot).

Nagyon durván fájt!

Nem gondolom, hogy emiatt van a női váz, hiszen velem is csak egyszer történt meg, de azért kíváncsi voltam...

Jöhetnek még vélemények.

(Nem a kis balesetemmel kapcsolatban.)

nov. 15. 22:43
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Egy ilyen kis baleset a fiúknak azért sokkal rosszabb lehet, szóval nyilván nem e-miatt. :)

Igen, eredetileg a szoknya miatt volt, mostanra már inkább csak hagyomány, de azért nyilván vannak lányok akik szoknyában tekernek a munkhelyükre, időnként én is szoktam.

De pl országúti bringát már nem igazán gyártanak ejtett vázzal (hiszen ez sportolásra van, amit nyilván nem szoknyában csinálsz), mégis vannak nőiként árult országútik. Elvileg jobban idomul a női testhez a geometriájuk, de ránézésre pont olyanok mint egy férfi vázas bicikli, szóval magam sem értem, nem tudom mi a különbség. Nekem mindhárom binrgám férfi vázas és tökéletesen kényelmes.

nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5. Igen, a férfiaknak sokkal rosszabb lehet egy hasonló baleset, ezért furcsálltam én is.

(De hidd el, nekem is nagyon fájt.)

Bár nem tudom, hogy nekik mennyire fáj, még sosem voltak heréim 😉😄


Örülök, hogy leírtad a meglátásodat.

Nekem is férfi vázas van (de ha most vennénk, akkor lehet, hogy női vázas lenne, a fent említett baleset miatt ☺️😉, hasonlók elkerülése végett.)


Jó hallani (olvasni), hogy te is szeretsz biciklizni és még szoknyában is szoktál néha 🙂


Köszi mindenkinek! 🚲 🙂👋

nov. 16. 13:20
 7/16 tothp ***** válasza:
85%

Azt hiszem trollkodás nélkül sikerült összefoglalni a lényeget :-)


A hagyományosan "nőinek" nevezett, felső vázcső nélküli bringák néhány esetben hasznosak. Valamit már korábban leírtak. Ha valaki eü okokból nem tud rendesen felülni, vagy mondjuk rendszeresen csomagot, gyereket szállít és ezek miatt a kormány és nyereg közt átlépve kell felülnie a biciklire.



Nagyjából egy típuson belül a vázméretek arányai azonosak. Itt csak attól lesz női vagy nem női, hogy a méretsor melyik végéhez van közelebb. Minden egyéb dolog, amitől speciálisan női lesz egy bicaj, az a hozzáadott egyéb dolgoktól függ. (kormány, nyereg, hajtáslánc,(csajos szín)).

nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7. Köszönöm szépen a részleteket! Most már még jobban értem.


Nagyon örülök, hogy ebben a kategóriában nincsenek trollok!

nov. 16. 14:58
 9/16 anonim ***** válasza:

A hanyatló nyugaton már alacsony átlépésűnek hívják.

Ha bugyirózsaszínű na az női.

nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, valakinek szúrta a szemét, hogy itt 100%-osak voltak az eddigi válaszok.


#9. Köszönöm, jó tudni, hogy alacsony átlépésű a szakszerű neve.


A bugyirózsaszín az viszont beszólás volt 👎


Egyébként kicsit műveltebbek tudják, hogy a rózsaszín az eredetileg férfi szín és a kék a női. Csak manapság fordítva szokás használni.

Ráadásul a rózsaszín kapcsolatban van a szeretettel, így ne mondjuk már, hogy azt csak az egyik nem használhatja.


Szerencsére sokan már nem ilyen begyepesedettek és igazán férfias férfiak is fel mernek venni pl rózsaszín pólót.

Nyilván te nem tartozol közéjük.


Amúgy nézz utána: a női princípiumhoz tartozik a víz elem, ami ugye kék, a férfi princípium az tűz, tehát piros és a rózsaszín az piros plusz fehér.


De a rózsaszín mindenkinek jót tesz, mert a szeretet színe is.


A "bugyizásról" pedig jobb lenne leszakadni.


Minden színt használhat minden ember, kortól és nemtől függetlenül.

nov. 16. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!