Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen külső gumit vegyek?

Milyen külső gumit vegyek?

Figyelt kérdés

Egy 29-es MTB-t fogok átalakítattni elektromossá, ami futárkodásra lenne használva. Nem nagyon értek hozzá, egyelőre ezeket a kritériumokat gondoltam:

-100%-ig aszfaltra legyen tervezve

-e50 rating

-2.2-2.5 szélesség


Milyen opciók vannak? +1 kérdés: a 700c méretű gumik jók a 29-es biciklihez?



jan. 5. 12:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Schwalbe Big Apple-t néztem, annál nem fog gondot okozni, ha huzamosabb ideig 30-35-tel közlekedem, annak ellenére, hogy E-25 minősítése van?
jan. 5. 15:01
 2/9 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, én nem értem ezeket az E minősítéseket. Egy közönséges kerékpárral bármikor átlépem ezt a sebességet. A sport célra használt gumiknak nincs semmi ilyen minősítése, mégis simán mennek velük 50-70 km/h-val lejtőn, és egyik sem esik szét.

700c gumi megfelelő, mert ugyanaz a felni méret a 28" és 29"(622 mm). Amúgy ezeket a hülye méretezéseket el kéne felejteni, és csak ETRTO-ban gondolkodni.

Futárkodásra én lehet, hogy kicsit tagoltabb, mélyebb mintázatú gumit használnék, mert nem biztos, hogy ez esőben elég tapadást ad. Schwalbeból egy Energizer vagy Marathon nekem szimpatikusabb.

jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Futárkodásnál szerintem a legfontosabb a defektvédelem lesz, mert nem akarsz majd naponta kétszer megállni belsőt cserélni. Úgyhogy én is valamelyik Marathont nézném (Greenguard pl). A szélességet gondold át, 2.5 teljesen felesleges aszfaltra, untig elég egy 2.0 is.
jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MGéza ***** válasza:
Ilyen gumit kapásból egyet ismerek: Continental contact urban.
jan. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Olyat vegyél amit könnyen tudsz pótolni, ha eltolják...

Reklámfeliratok, márkabuzulás ne legyen rajta!

jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

100% aszfaltra 2,2-2,5 gumi baromira nem jó.

Neked max 1,9kell. Tudod minél kisebb felületen érintkezzen a talajjal ezzel is csökkentve a gördülesi ellenàllást.

jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Már eleve a 29-es monti nem jó futárkodásra.

Agyonvághatod egy keskeny kormánnyal, de akkor miért 29-es montiból indulsz ki?

Inkább egy gravel, fitness bringából indulnék, mert azokkal sokkal könnyebben el lehet férni az autók között.

Totál felesleges az elektromos is, kivéve a Budai oldalon.

jan. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

A budaioldalon pont van értelme a villanynak mert nyirnakki a hegyek. Van belölle bőven.

A29 sem rossz gyorsabb vele mint a 26 vagy 650B-vel.

Eleve az országuti is elég "nagy".

jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Kerékméretből egyértelműen a 29 a legjobb erre, inkább azért lenne jobb egy fitness, mert a montinál van egy első teló és egy széles kormány, amik mind hátránynak számítanak egy városi biciklinél. A teló nehéz és aszfalton felesleges, a széles kormány pedig sok helyen nem fér el. Egy fitnessnél karbon villa van, aszfaltra pont elég csillapítást ad. A kormány meg jóval keskenyebb, mint a montinál, jobban elférni vele mindenhol (autók között, bevinni ajtókon) és városi körülmények között nem kell annyira érzékeny irányíthatóság, amit a széles kormány ad.
jan. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!