Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bringaszervizesek miért...

A bringaszervizesek miért ekkora vidéki földmunkások, ha nem márkás bringáról van szó?

Figyelt kérdés
Vettem a lányomnak egy sportáruházban egy középkategóriás bringát, 6 számjegy értékben, elvittük, hogy beállítsák - már az ajtóban azzal fogadott h nem vállal garanciát (ez oké), mert ezek ipari hulladékok és inkább vigyük vissza. Wtf bro, komolyan... Szegény gyerek ott állt mellettem és csak nézett h most neki milyen béna bringája van. Nem mindenki engedheti meg magának - mint a szervizes srác, aki közben agyon ajnározta az ő 1.5 millás biciklijét - hogy több százezerért vegyen bringát. Ráadásul nekem 3 gyerkőcöm van, az azért meredek lenne. Nem egyedi eset.
febr. 8. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos sok rossz tapasztalat van a szupermarketekben kapható biciklikkel kapcsolatban. Sok esetben olyan gyenge alkatrészekből van összerakva, hogy a szerelő hiába állítja be a váltót, féket, kormányt, mire hazaérsz vele, elállítódik. Lehet, hogy a >100 000 Ft-os kategória már a sportáruházakban sem ez a szint. De ennyi pénzből lehet, hogy bicikliboltban is tudnak ajánlani használható biciklit, ami tartósabb alkatrészekből van és a szervizelését is vállalják.
febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rossz emberhez vitted. Nekem hihetetlen gagyi bicajom van, legalább 15 éves és akkor is maximum 20 ezerbe került, de amikor elvittem szervizelni, egy rossz szavuk nem volt.
febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Ki kellett volna fordulnod a szervizből.
febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos felénk is tapasztaltam ilyet.Ha szervízelni kell akkor sok idő,nincs alkatrész,draga stb.

De ha újat veszek még körbenyal.

febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el másik szerelőhöz.

Én egy öreg retro bringát vettem olcsón, az első szerelő, akihez betértem, szinte körberöhögött miatta, még a fék beállítását sem akarta vállalni. Elvittem másik szerelőhöz, szemlesütve, hogy elnézést, hogy ezzel a szerencsétlenséggel jövök. Ő meg azt mondta, miért, jó ez a bringa.

Később egy másiknál is jártam valami apróság miatt, ő körbenézegette és kifejezetten megdícsérte a bicajt, hogy korához képest miyen jó állapotú, plusz viszonylag ritkaság. Igaz, addigra én kisebb dolgokat rendberaktam rajta, meg szépen megtisztogattam. Egyébként egy több, mint 30 éves kerékpárról van szó.

febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A stílusával nem értek egyet, de sajnos igaza volt. Tényleg elég gáz lett a minőség a kerékpároknál. Annyira szarok lettek hogy nehéz a javításuk, nem lehet úgy megcsinálni hogy a tulaja elégedett legyen és ne kerüljön vissza a szervizbe a kerékpár néhány héten belül. Persze a szervizesen verik el a port, neki ugatnak, hogy miért nem képes rendesen megcsinálni. Ebből pedig természetes módon frusztráltak a szervizesek. Lehet szerencsétlent 2 perccel azelőtt anyázta le egy vásárló.

Kellene a munka is, különben minek nyitott az ember kerékpárszervizt, de ezeket a kacatokat meg nem szeretné vállalni, mert több a szívás velük mint egy normális kerékpárral.

Aztán ott a másik probléma az árazás. Amikor a 80 ezres biciklire bemondtam hogy 30 lesz a javítás, dobott egy hátast az ember. Pedig még igazán hozzá sem nyúltam.

Én pont ezért hagytam fel a szervizeléssel. Minden reggel úgy indult, hogy már ébredéskor gyomoridegem volt, hogy ma hány embernek kell megmagyráznom hogy az a szar amit behozott és úgy gondolja hogy a világ legjobb kerékpárja valójában miért szar és miért lehetetlen megcsinálni és ha mégis vállalom akkor miért annyiért. És amikor kész akkor jön az alkudozás, de nincs annyi nála (előre ki volt alkudva az ár), meg elviszi próbaútra és mindjárt jön vissza (ja persze :D)...


5. egy 30 éves kerékpárnak ami nincs rommá rohadva annak komolyabb értéke van mint a mai dekatlonos, hervises stb cuccnak. Azt beállítot úgy marad ha nem megy át rajta egy kamion, de egy mai kerékpár már attól elállítódik ha ráülsz.


De nem csak a kerékpárok lettek hulladékok, kb minden is. Nézzetek utána az autós portálokon a puretech motorral szerel autóknak. 100ezer km alatt kinyiffannak a motorok. Volt amelyikben 40k km után motort kellett cserélni. Szép új világ.

febr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az a szomorú, hogy a kérdező nem a Tescoban vette a bringát, hanem sportboltban. Elvileg ott azért normálisabb állapotúnak kéne lennie.

Valóban, a 30-40 éve kszült kerékpárokat (meg egyéb műszaki cikkeket is) még hosszú életre tervezték, nem arra hogy pár év múlva kidobd és vegyél másikat. Volt nekem is ilyen, 30 évig használtam, alig látott szerelőt. Talán még most is jól szuperálna, ha nem lopták volna el. :(

Amiről említést tettem, az egy német alu-vázas retro bringa, talán a 40-hez is közelebb van, mint a 30-hoz, de mivel aluminium, nem rozsdásodik. Annyi volt a baja, hogy el volt hanyagolva, egy garázsban árválkodott pókhálósan ki tudja mióta. Egy kis törődés kellett neki és meghálálta. :)

febr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!


Sajnos nem értek a bringákhoz, nem tudom megítélni, mennyire voltak valósak a dolgok, amiket állított - amiket én is láttam, hogy nem túl jó minőségű (műanyag, lötyögős fékkarok pl), azokat lecseréltettem vele, meg a fékeket is úgy ahogy van, beállította a váltót, javasolta azt is, hogy minőségi külsőt tegyünk rá, hogy a defektektől jobban védve legyen.

De amikor már azt kezdte fejtegetni h "de hogy a pedál ígymegúgy" - na ott azért már furán néztem, hát mi romolhat el egy hobbista bringás pedálján... :D Nem downhillezik a gyerek...

febr. 8. 17:52
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"hát mi romolhat el egy hobbista bringás pedálján... :D"

Erről beszéltem.

Majd meglátod mi romlik el rajta.

febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ezért mert van munkája bőven igy megteheti , az ilyen bicikli folyamatos problémaforrás . 150-200 már lehet jó használtat venni amire nem kell költeni
febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!