Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha tél végén előveszed a...

Ha tél végén előveszed a biciklit hogy tisztítod le a vázat láncot stb?Vagy mivel?

Figyelt kérdés
Rongy ,kefe mosószer?

febr. 26. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve tisztán rakom el. Ilyenkor csak átnézem, fújok rá kis lánckenőt és hajrá.
febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rakom el télen sem. A vázat enyhén mosogatószeres vízzel, puha ronggyal törlöm le, a láncot le szoktam venni és benzinbe áztatni, utána újrakenni.
febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha vége a szezonnak akkor kell egy alapos tisztítás.

Mosószeres vízzel egy kefével átpucolom az egészet, majd leslagozom. Utána hagyni kell megszáradni.

A láncot leveszem, egy befőttesüvegben kiáztatom benzinben. Ha van rajta nagyon makacs dzsuva akkor kap egy fogkefélést is. Ha tiszta és kiszáradt akkor grafitos lánckenő sprével befújkodom és megy vissza.

A forgó dolgok kapnak egy csepp műszerolajat. A műanyag részek egy kis szilikonsprét és jó alapos áttörlést.

A fékbetéteket átnézem, cserélem ha kell. A gumiból kipiszkálom a kis köveket, felfújom a max nyomásra.

Télire letakarom egy régi lepedővel, ne porosodjon.


Tavasszal újra kap egy kis olajat az összes forgó rész, átnézem, hogy minden működik-e, ott vált ahol kell, fékez, nem lötyög, nem recseg semmi, nem ereszt le a gumi.

Ha minden rendben akkor indulhat a szezon.


A kenéssel vigyázz, sose kell sok, ne csucsogjon, épp csak egy pöttynyi.

febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Én semmi ilyesmit nem szoktam. Kiveszem a tárolóból, felülök rá, aztán indulás. Megvan már vagy 15 éve, semmi baja.
febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra; lemosás, olajozás, fékbetét csere. De télen is szoktam használni, olyankor alapból is gyakran tisztítom.
febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van szezon? El kellett volna rakni? (Bocs az offért.)
febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A héten majdnem 20 fok volt. Elő is vettem a kisvödröt, szivacsot és letörölgettem a két hétte ezelőtti eső nyomát.
febr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
70%
Semmivel. Egész évben használom, télen is napi szinten. Nekem ez közlekedési eszköz.
márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!