Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol találkoztatok már workout...

Hol találkoztatok már workout során kutyával? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam már ilyen esetről másoktól és ha nem is mondom hogy nem hittem el, de kissé szkeptikusan fogadtam, hogy ilyen megtörténhet. Hétvégén viszont ez történt.


Encsről dél felé akartunk haladni, de sajnos a 3-as főúton nem lehet kerékpározni, így egy mellékúton indultunk el, szintén dél felé. Encs határában azonban valamilyen vizslakeverék elkezdett utánunk futni az egyik, kerítés nélküli ház udvaráról (a tulajdonosok nyugat-európai cserediákok, értsd jól). Eközben hevesen ugatott. Szerencsére viszonylag jó a kondink és sík volt a terep, így nagyobb nehézség nélkül elmenekültünk a cserediákok és a közútkezelő által előidézett veszélyhelyzet elől.


De mi a helyzet, ha kevésbé vagyunk szerencsések? Például egy völgyben talál meg minket kutya, ahonnan mindkét irányba gyök 2 sebességgel haladunk? Vagy csak egyszerűen sokkal gyorsabb nálunk.


Illetve hogyan tudjuk kiszűrni a kutyás vidékeket, házakat, településrészeket? Az ország számos pontján jártam már, de eddig sose futottam bele ilyenbe, viszont az ilyen helyzeteket kerülni akarom.


márc. 26. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

1. gyorsan eltekersz, a legtöbb kutya csak addig üldöz, amíg el nem távolodsz a területéről.


2. viszel magaddal kutyakaját és ilyenkor magad mögé szórod, ha nem kiképzett őrkutya, a kaja jobban fogja érdekelni.


3. elfújod paprika szprével, de ennek hatásossága nagyon függ a széliránytól, távolságtól, plusz utcán magadnál tartani illegális.


4. megállsz, berakod a biciklit közéd és a kutya közé és megvárod, míg megunja vagy előkerül a gazdája.


5. nem biciklizel Magyarországon és olyan országokban, ahol a kutyatartási kultúra a béka segge alatt van.

márc. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Egyszer az erdő közepén találkoztam két kuvasszal. Mivel nem a saját területükön voltak, így nem voltak agresszívak, de azért meg akartak szaglászni én meg azt nem akartam. Leszálltam és úgy álltam, hogy a bicikli mindig köztünk legyen, közben kiabáltam, hogy tűnés innen. Pár perc után odébb mentek, akkor továbbindultam, de megint utánam futottak. Megint megálltam, bicikli közénk, kiabálás. Ezt eljátszottuk 3-4 alkalommal, utána végleg meguntak és nem jöttek utánam.
márc. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Workout során én mindig csak dogokkal szoktam meetingelni.

Az természesen not true, hogy a 3-as főúton nem szabad kerépározni. Csak azon a környéken van kint, feleslegesen a 3-as tiltás. Funfact, hogy a streetview tele van traktoros képpel.

márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Jókait olvasol és magyarul írsz.
márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

1-esnél jobban nem lehet összefoglalni.

A cigóknál - értsd jól - nem kiképzett kutyák vannak, úgyhogy azokat és alapos pofánrúgással is le lehet szerelni.

A menekülés nem mindig a legjobb, mert a kutyában feléled az vadászösztön és azért fog üldözőbe venni.

márc. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fent van ez Straván? Megnézném, hogy merre kell kerülni.
márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tothp ***** válasza:
Kulacsból víz a szeme közé. Meg épp nem öli, de egérutat nyersz.
márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bármennyire is abszurd lesz, meg kell állni. A kutyát addig fogod érdekelni, amíg menekülsz előle. Addig te neki zsákmány vagy. Állj meg, rakd magad és a kutya közé a bringát, kiabálj vagy szólj rá erőteljesen. Kezdd el magad mellett tolni a biciklit, ha utánad indul akkor megint állj meg és szólj rá. 3-4x eljátszod aztán a kutya is megunja vagy ha a közelben van akkor a gazdája megoldja. Ha nincs is ott a gazda, egy vizsla keveréknek de még egy németjuhásznak vagy hasonlónak is te a bicikliddel ijesztőbb leszel állva, kiabálva és valószínűleg rá is fog unni ha látja, hogy nincs értelme téged követni.


Viszont ha egy habzó szájú kutya rohan feléd és van lehetőséged lehagyni akkor lehet jobb ötlet nem megállni, olyankor jöhet a kulacs, spray, egyéb…

márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!