Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Valaki rendelt már az aliexpre...

Valaki rendelt már az aliexpressről biciklit? Megjött vagy ki se hozták? Minőség?

Figyelt kérdés

márc. 31. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Miert tennel ilyet? Szinte garantalt az atveres, garanciarol szo se lehet, a szallitasi es vamh es adokoltseg messze meghaladja a lehetseges 'nyereseget'. Kapsz valami papirvekony acelbol keszitett bazari sz.rt, ami az elso jardaszegelynel kettetorik, aztan se penz, se bringa, se allkapcsod.
márc. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
39%
Rollert vettem 6 éve. Még mindig jó. Ugyanaz mint a hazai boltokban, csak fele annyiért. Elektronikán kívül sok mindenem van aliról és eddig csak egy telefontokkal volt gondom
ápr. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
A vázméret kipróbálása miatt inkább a legközelebbi bicikliboltból érdemes venni biciklit.
ápr. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 MGéza ***** válasza:

Én nézegettem, youtuben igyekeztem utánajárni a minőségnek. Konkrétan olcsóbb karbon bicókat, vázakat néztem(hiába, egyszer kipróbáltam, nem kívánkozok vissza az aluvázra). Nos azt találtam hogy független teszt alig van, jobbára ázsiai emberek fizettet hirdetésekben ajnározzák, vagy helyi vásárlók. Amit megjegyeznek a vásárlók: Az ázsiai gyártók vázméretezése más mint a nálunk megszokott, egy L nagyjából M méretnek felel meg. További rendszeresen előjövő problémák a kidolgozással vannak: Például a rejtett kábelezés belépési-kilépési pontjai élesre vannak hagyva, utánuk kell csiszolni mert különben elnyiszatolják a kábelt.

Nos, aliexpress meg a megjön vagy nem jön kérdése: Megjön, de ekkora tételnél lesz egy elég csinos kis vámod, plusz ÁFA, tehát eleve 40%-ot számolj rá az előre kalkulált költségre.

Összefoglalva:

Ha nem tudsz Eu storeból rendelni, akkor nem éri meg, akkora költséged lesz kétes minőségért cserébe.

Kis utánajárással akár Magyarországon is megkapod szinte az összes ázsiai cuccot. Jó példa erre az állítólag "német" Sava.

ápr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A legfontosabb szabály: nincs bicikli. KERÉKPÁR van.


Ezen a fórumon legalábbis.


A bicikli egy idegen eredetű szó, használatát semmi nem indokolja, hiszen van egy olyan magyar megfelelője, ami mindenben egyezik a jelentésével.


Nem beszólni akarok, csak a te érdekedben jeleztem meg ezt. Ebben a kategóriában gyakorlatilag megölnek, ha idegen kifejezéseket használsz. Csak semmi workout, e-bike, kerékpár! Ha bejelentkeznél a Magyar Tudományos Akadémia Helyesírási Tagozatára, ott sem lenne ekkora szigor.


Szóval még egyszer: kerékpár. Peace 🤜🏿

ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

A nagy MAGYAR 5 ös hozzászóló leszólja azokat akik biciklit írnak, hogy az nem magyar szó.

Ő meg peace meg afroamerikai ölölpacsi szimbólumot rak ki.

Hát ki érti ezt???

ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MGéza ***** válasza:
A legfontosabb különbség hogy a bicikli egy fonetikus átirat és már régóta meghonosodott, a workout meg nem...
ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Meg fog az is hamarosan 😉
ápr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MGéza ***** válasza:
Szóval hamarosan szótárazzák, hogy vörká(u)t? :9 Alig várom.
ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
#6 Úgy látom, új vagy itt, és nem sikerült még belefutnod a nagy anti-workout hadsereg tagjaiba.
ápr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!