Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aliexpresszes katana...

Az aliexpresszes katana kardok között valóban nem érdemes nézelődni, annyira gagyik lennének vagy lehet azért jót is kifogni ( ami mondjuk nem esik szét, repül le a penge gyakorlat közben stb.), ha igen pontosan mikre érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 21. 17:22
 1/7 anonim válasza:
48%
Nem tudom Aliexpressen milyen árak vannak, de egy igazi katana 6-7000$-ról indul, és ezek még csak az olcsók. Körülbelül 2 millió forinttal számolj ha tényleg igazit akarsz venni. Ha olcsót látsz, az valószínűleg csak dísz vagy hamisítvány.
2021. aug. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem miért kell egy ilyen kérdésre azonnal egy több milliós japán kardal példálozni.

Én is példáloznék hogy megérsd miért írtál hülyeséget:

" Kérdés:

-Megakarom venni az első autóm....egy 98-as Suzuki swift-re gondoltam, erre van pénzem,de nem tudom hogy megbízható-e.Szerintekek?

Válasz:

-Hát végül is 4M körül vehetsz S-osztályos Mercedest, de a jobbak 20M fölött vannak..

Érted már hogy miért írtál hülyeséget?

A másik...ha valódi japán kardról akarsz okoskodni akkor jen-ben számolj, ne dollárban...

Az japánban nem honos pénznem.

Tessék neked is egy link:

[link]

Ezeket megveheted, és elküldik neked..

Na,látod hogy hülyeséget írtál?

Ha átszámolgatod nem kerül az igazi se több millióba, van ott olcsóbb is.



A kérdezőnek:

Ránéztem az Aliexpresses kardokra. Ahogy látom itt anime replikák vannak jobbára, és borzalmas minőségben, ki tudja kitől, és hogyan.

A hamisítvány fogalma nem tudom hogy mit takar, ha azt hogy nem japánban készült egy japán keze által..hát akkor a világ szamurájkard készletének közel 80 százaléka hamisítvány, de nem mind rossz minőségű.

A tudás a lényeg, és az alapvető minőség.


Alapvető minőségű kardot 100-500E Ft ig is vehetsz, ami nem hagy cserben gyakorlat közben.


A tudás meg..az előző válaszadónak is szól:

Egy több danos mesternél egy fa gyakorló kard

Egy laikus kezdőnél egy 3M Ft-os kard.

Indul a gyakorlat.....

Megsúgom hogy van 2 másodperced össze esni a 3M Ft-os kardodat elhalyítva miközben az orrodból-szádból ömlik a vér...

A kard ára és minősége valólyában semmit sem számít tudás nélkül.

Vissza az Aliexpress-hez.

Formagyakorlatra nem ajánlom egyiket se, ezek csak dísz kardok.

Alapvetően hanyagolnám a külföldi oldalakat ha nincs még referenciapontod, és tudásod a kardok minőségét illetően.

Itthon is vehetsz 50E Ft körül olyan kardot ami nem hullik szét a kezedben forma gyakorlat közben.

Van vagy 3 oldal, abból egy látogatható bolt is.

Nem képviselem egyik boltot sem, de vettem már az egyiktől és nem hullott szét a kard a kezemben, nem görbült el mint a bilifüle, nem tört el a túledzéstől.


[link]

[link]

[link]


Itt leírják magyarul jobbára az alapvető fogalmakat is.

2021. aug. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Több fokozata van a minőségnek.

A korhű kardok olyan 150e - nél kezdődnek. Viszont "harcra kész" kardot már olyan 50e - től is találsz. Ha meg csak formagyakorlatozni szeretnél, akkor ott az iaito.

2021. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3, esetleg, ha ilyen 50 ezer körüli kardot nézek ki magamnak aliexpressen miről lehet tudni, hogy ún. harcra kész kard?
2021. aug. 24. 08:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4. Sok tényező van. Ha küldesz linket, megmondom.
2021. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

[link]

2# esetleg erről a boltról van tapasztalod?

(Külön kérdésként akartam kiírni, de látom hasonló a kérdés)

2021. szept. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2#Vagyok.

Nem.

Tőlük nem vettem még semmit.

Hallottam már a boltról, de nincs véleményem, se referenciapontom.

A kínálatból viszont 2 márka van amit ismerek, és az ismerősők által elismert minőségűek.


Cold Steel*

John Lee*


Cold Steel márka volt már a kezemben.

Erős, megbízható. De nem különösen nem hagyott mély nyomot bennem. Egyszerű, a penge ugyan erős, de a csiszolása hanyag, a koshirae( minden más a pengén kívül) hanyag, puritán. Nem mellékesen drága....talán ez a legfontosabb.

Az én véleményem szerint nincs ár-érték arányban.


John Lee...egész jó kardok, ilyen is volt a kezemben.

Ugyan az a megbízhatóság, és több megmunkálást adnak. (Szebbek)

Az ár itt is sok, de jobb az ár érték arány.


Ezek mind a boltól elvonatkoztatott saját tapasztalatok a két márkáról.

2021. szept. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!